Wpis z mikrobloga

o tylu wiemy. Ciekawe ile jeszcze zostało.


@Grzesiok: myślisz, że Ukraińcy specjalnie zaniżają cywilne straty?

Ruscy nie mają na tyle sprzętu ale ile mogą wykorzystują w atakach
  • Odpowiedz
  • 0
@Nieszkodnik: robią jak widać i jak ci cały czas udowadniam, a ty marnujesz mój czas głupimi tłumaczeniami, że ostrzał dworca pasażerskiego to atak na cele strategiczne.
  • Odpowiedz
robią jak widać


@Grzesiok: I średnio ginie 12 osób dziennie? Partacze...

a ty marnujesz mój czas głupimi tłumaczeniami, że ostrzał dworca pasażerskiego to atak na cele strategiczne.


@Grzesiok: dlaczego aż strategiczny? Operacyjny, tak - ale strategiczny? A tłumaczenia mają na celu uświadomienie, nie tylko tobie, że wbrew temu, co się tutaj na wykopie pisze, ataki na ludność cywilną Ukrainy nie są generalnie celowe i priorytetowe. Oczywiście i takie
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: weź się nie ośmieszaj, bo w tym momencie ruscy ładują w cywili w okolicach Chersonia i Sum. W Chersoniu zrzucają granaty z dronów na cywili. Z kamery drona raczej widać czy masz do czynienia z żołnierzem czy staruszką.
  • Odpowiedz
@Grzesiok

@Grzesiok: myślisz, że Ukraińcy specjalnie zaniżają cywilne straty @Nieszkodnik


Jestem tego prawie pewien. Zaniżanie strat jest im na rękę dla choćby propagandy poborowych. Kto będzie chciał iść do wojska które ponosi duże straty? Zostawisz samemu rodzinę i pójdziesz na front jeśli wiesz że wśród cywili są ogromne straty? Tak samo jeśli oficjalnie będą podawać mniejsze straty to więcej ludzi pewnie zostanie w kraju licząc na to że
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik bo do dehumanizacji ruskich nie potrzeba wielkich liczb których ludzie sobie i tak nie potrafią wyobrazić. Łatwiej to zrobić pokazując zdjęcia jednej rozszarpanej matki z dzieckiem które rozniesie się wiralowo. Obie strony stosują propagandę a propaganda nigdy nie jest logiczna. Tak samo jak z wydatkami z budżetu, ludzi łatwiej zdenerwować tym że polityk chodzi sobie w markowym pasku za 3k PLN niż tym że gdzieś przepadło 100 mln PLN, bo
  • Odpowiedz