Wpis z mikrobloga

W #pracbaza jak jest jakieś spotkanie na któym są sami Polacy i przynajmniej jedna osoba nie polsko języczna, wszyszy przełączają się na angielski, to wiadomo. A jakie jest wasze podejście jak są sami Polacy? Mówicie po polsku czy angielsku? Ja jestem zdania że powinniśmy również mówić po angielsku, bardziej w celach ćwiczeniowych. Bo jak słysze jak niektórzy wielcy programiści dukają po angielsku to aż mi się przykro robi xD Np typ mówi że I did sth zamiast I was doing sth podczas czynności którą wykonywał cały dzień. Raz zwróciłem uwagę takiemu, ale raczej nie był zainteresowany rozmową xD A nie chcę się p-----------ć na większym forum bo to trochę wredne, ale aż uszy bolą. Jakie jest wasze zdanie o tym?
#programista15k #pracait #korposwiat
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@duszan_z_kapitana_d--y: mówi się językiem którym posługują się wszyscy na spotkaniu, więc jedna osoba wymusza już mówienie po angielsku.

A dwa to tylko niedowartościowani Polacy i co bardziej entry level Niemcy mają problem z tym że ktoś źle mówi po angielsku i zwracają na to uwagę. W całym cywilizowanym świecie ludzie mają w dupie kto jak mówi jeżeli jest w stanie przekazać swoje myśli bo jesteśmy tutaj robić pieniądze a nie
  • Odpowiedz
A dwa to tylko niedowartościowani Polacy i co bardziej entry level Niemcy mają problem z tym że ktoś źle mówi po angielsku i zwracają na to uwagę. W całym cywilizowanym świecie ludzie mają w dupie kto jak mówi jeżeli jest w stanie przekazać swoje myśli bo jesteśmy tutaj robić pieniądze a nie używać present perfect( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Italian_plumber: oczywiście tak nie jest tylko nikt z
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia pewnie, że tak jest. U mnie w zespole kolega z Francji używa tylko present simple, i co? I nic, wszyscy mniej więcej wiedzą o co mi chodzi i komunikacja idzie do przodu. Czasem wkurza, ale nikt się o to nie pruje
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia pewnie, że tak jest. U mnie w zespole kolega z Francji używa tylko present simple, i co? I nic, wszyscy mniej więcej wiedzą o co mi chodzi i komunikacja idzie do przodu. Czasem wkurza, ale nikt się o to nie pruje


@NitrousOxide: xD Nikt mu nic nie mówi bo po co? Skąd ty wiesz o czym oni tam po francusku rozmawiają?
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_d--y: ja pracuję w wielonarodowym środowisku. Mamy spotkanie na którym są Włosi, Niemcy, Francuzi, Chorwaci, Polacy i Ukraińcy. Normalne jest, że jak ktoś chce coś ustalić z kimś mówiącym w jego języku, to robi to po włosku potem tylko po angielsku rzucając zdanie czy dwa podsumowania.
  • Odpowiedz