Wpis z mikrobloga

Różnica między Verstappenem i Norrisem wynosi dokładnie 70 punktów. Zostało 9 wyścigów. Nawet jeżeli wszystko pozostałe wyścigi do końca sezonu wygra Norris, a Verstappen będzie dojeżdżał na 2 miejscu, to Verstappen będzie prowadził 7 punktami.

Owszem dochodzą jeszcze punkty za najszybsze okrążenie (9 punktów) i 2 sprinty (16 punktów), ale dalej uważam, że to Norris powinien wygrać na Węgrzech, bo McLaren musi poważnie rozważyć szanse na mistrzostwo ich kierowcy, a z dwóch kierowców to Norris ma większe szanse na ten moment. Tłumaczyłem już to na filmie, więc nie będę ponownie tłumaczył czemu.

Natomiast to co istotne, to moim zdaniem to przepuszczenie Piastriego (ergo 7 punktów mniej dla Norrisa) jeszcze im się odbije czkawką. Jeden DNF, zła pogoda, choroba kierowcy i małe szanse na podwójne mistrzostwo WDC i WCC staną się prawie zerowe.

#f1
LipaStraszna - Różnica między Verstappenem i Norrisem wynosi dokładnie 70 punktów. Zo...

źródło: IMG_1301

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Huntley: to, że Norris ma słabe starty nie oznacza, że pozostałe aspekty dające przewagę można olać. Dzisiaj miał słaby start, a jednak skończył z przewagą 20 sekund.
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: oj taka powtórka z Abu Dhabi by się przydała. Mnie by bolało WDC Lando w tym roku. Bo McLaren po prostu zrobił coś z bolidem i odjechał, a Lando brakuje jeszcze troszkę do bycia top of the top. Max w 2021 walczył gorszym bolidem z Hamiltonem i wyrwał to WDC potem dostał dominującą maszynę i z górki. A Lando po prostu fart, więcej wjezdzenia niż Piastri. Nie ujmuje mu
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: wydaje mi się, że do końca sezonu zostały 3 sprinty, a nie 2 jak napisałes. poza tym pisanie o 16 punktach za sprint jest bez sensu, bo to oznacza że Max mialby dojeżdzac w nich na 9. lub dalszym miejscu
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: w dłuższej perspektywie to Piastri>Norris, ale w tym sezonie Norris powinien być jako bezwzględne top 1 w McLarenie biorąc pod uwage jak duża jest strata to cuckolda holenderskiego. Konstruktorów ogarną, w indywidualnym jestem zdania przy całej antypatii do kukolda że zabraknie im/mu 15-20 pkt do Verstappena
  • Odpowiedz