Wpis z mikrobloga

Babka z demencją w domu. W nocy ma omany słuchowe, muzyczne. Dwa, czasami trzy razy w nocy budzi mnie krzyk "wyłącz to radio" albo stukanie o ścianę i gadanie, że zadzwoni na policje albo będzie tak walić, że sasiadka zadzwoni. Ostatnio noc w noc. Chodzę do pracy, zajmuje się nią, ucze się do egzaminów. Już mam stres i nie mogę zasnąć, a jak zaczyna choćby gadać w nocy to mam bijące serce i długo nie zasnę. Jeszcze jestem na wynajmie i strach, że będzie przypał, bo właściciel nie wie.
Mam ChAD- w teorii powinnam dbać o sen i nie stresować się.To wchodzi na jakiś wyższy level gównianego życia. Niby i tak jest dobrze jak jest.Babcia ma 90 lat i cudowne zdrowie jak na kilka chorób, do tego moja choroba opanowana i z kasą też spoko.Ale czuję się samotna, modle się by jakoś przetrwać.Tak tylko chciałam się wyżalić.

#depresja #zalesie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ana77: może warto spróbować konsultacji lekarskiej dla babci? wizyty domowej lekarza? to wygląda na typowe zaburzenia wytwórcze w przebiegu otępienia starczego. W tym wszystkim nie można zapominać przede wszystkim o komforcie i funkcjonowaniu rodziny/najbliższych. Są dobre leki ze wskazaniami na takie właśnie sytuacje dla osób w podeszłym wieku. Sztuka tylko trafić na odpowiedniego lekarza... Na Twoim miejscu szedłbym w tym kierunku! Dużo siły życzę!
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Turkotka: Zetki nasenne za bardzo babcię siekną. Przydałby się na początek Tiaprid PMCS 100 mg - powoli zwiększana dawka do 2-4 tabl/d. Potem obserwacja reakcji przez 3-4 dni.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ana77 przykro mi, trzymaj się ale może faktycznie z babką do lekarza po leki żeby ją odcinało na noc benzo jakieś
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Qaty: @Turkotka Ale przecipsychotyczne będą działać? To jest zwyrodnienie mózgu, a nie zle działające neuroprzekazniki.No i chyba musiałby przepisać to neurolog lub psychiatra.
Właśnie się obudziła i wali ręką o oparcie i gada na głos.Czyli dzisiaj też nie będzie spokoju.
  • Odpowiedz