Wpis z mikrobloga

No to zaczynamy leczenie. Wczoraj była pierwsza tabletka. Czuję się okej. Wiem, że to działa dopiero po ok. 2 tygodniach, chciałem zobaczyć czy będą jakieś zmiany. Spałem dobrze, ale krótko(mam problemy ze snem ostatnio) wstałem o 3:33. Poza tym jeszcze lekko mnie przeczysciło, ale to nie była typowa biegunka, raczej to nie od tabletki, chyba po treningu (czasem tak mam). Poza tym nic nadzwyczajnego. Miesiac na dawce 30mg, potem mam przypisane 60mg. Nigdy nie miałem tak mocnych leków.
Będziecie chcieli to będę zdawał relacje z moich zmian.

#wychodzimyzprzegrywu #przegryw #depresja #depratal #zdrowiepsychiczne
JonkeJ - No to zaczynamy leczenie. Wczoraj była pierwsza tabletka. Czuję się okej. Wi...

źródło: IMG_20240823_061427111

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JonkeJ: to nie jest mocny lek, to jest normalny lek, i jeśli będziesz tak zwracał uwagę na każde jedno odczucie przez te 2 tygodnie-miesiąc to 90% z tych odczuć to będzie placebo/ nic związanego z lekiem, po tym masz czuć a. stępienie dołujących emocji (i nie tylko dołujących ale cicho), b. z powodu działania na noradrenalinę masz czuć większą energię/ chęć do działania. I to będą odczucia związane z tym
  • Odpowiedz
  • 2
@xiv7: pan lekarz mówił że silny, ale rozumiem że wykopkowi eksperci wiedzą lepiej ( ͡° ʖ̯ ͡°) zamiast wydawać 180zl na wizyte mogłem napisać do ciebie ehh
  • Odpowiedz
@JonkeJ: Jak mnie wk... leki na receptę pakowane po 28 tabletek. Babce rozpakowywałem leki do pojemników, wszystko ładnie a to jedno g---o zawsze brakuje tabletek. Trzeba z kolejnej paczki i robi się b----l.
  • Odpowiedz
@xiv7: przecież to zależy od osoby na jaką dawke reaguje, a nie od dawki, ja (zwykle potrzebująca dużych dawek innych leków) kuracje ( ͡° ͜ʖ ͡°) antydepr leciałam na najniższej dawce, która mi wystarczała i czułam działanie, a 1 lek dał mi takie uboki, że mu podziękowałam po 2-3 tygodniach XD psiapsi na wszystkie leki reaguje, że wystarczą najniższe (oprócz antyalergicznych na reakcje uczuleniową po bupropionie,
  • Odpowiedz
  • 1
@lunaria: dzięki, ja w przeszłości też już miałem epizod brania leków, ale innych słabszych, wtedy faktycznie obserwowałem parę zmian w swoim organiźmie, ale niegroźnych. Bądź co bądź wtedy mi pomogły, ale obecnie trochę się u mnie w życiu pozmieniało i depresja się nasiliła. Mam nadzieję, że jakoś mnie te piguły wspomogą, żebym mógł normalnie funkcjonować
  • Odpowiedz
@JonkeJ: można tak to ująć, że silny w kategorii antydepresanty>selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego (czyli antydepresanty najnowszego typu, najczęściej przepisywane, jest ich z kilkanaście) bo większość działa na serotoninę, a snri czyli to co ty masz działają oprócz serotoniny na noradrenaline, ale nie silny w znaczeniu, że "bardziej obciążający/ niebezpieczny" czy "o świadomie wyczuwalnym mocniejszym działaniu niż inne z tej kategorii", masz czuć po nim to co napisałem, dla mnie po
  • Odpowiedz