Wpis z mikrobloga

Moje 4 lata w #ppk
Powiem tak, że sam jestem zdziwiony jaka kwota się tu uzbierała, PPK z śmiesznej kwoty do reszty moich aktywów stał znaczącym udziałem w moim portfelu (około 12%).

Co smutne to wielu osobą tłumaczyłem że PPK się opłaca, nie warto rezygnować itp i tylko 2 osoby mnie posłuchały (mama i dobry kumpel). Najlepszy przykład to był znajomy w pracy, który był po rozmowie o podwyżkę z szefem i nic nie utargował na moje słowa że jak się zapisze do PPK i będzie to co miesiąc wypłaca. To tak jakby dostał z automatu chociaż 1% podwyżki to powiedział że nie chce mu się klikać i robić przelewów….

Trochę też #pracbaza
dzester - Moje  4 lata w #ppk 
Powiem tak, że sam jestem zdziwiony jaka kwota się tu ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lokalny_Kacyk

@dzester: hmm, ale wiesz, że zaje... Ci tą kasę jakąś ustawą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak, jak było z m.in. z OFE?

To co widzisz na ekranie to są wirtualne cyferki, dopóki nie będziesz miał ich w kieszeni w realnej walucie - to ich nie ma :-)


Dlaczego takie rzeczy piszesz o rachunkach bankowych? To gdzie ty trzymasz pieniądze? :-)
  • Odpowiedz
@dzester: Odpowiem systemowo
1. albo państwo ma zrobić, albo obywatele maja wymusić na państwie
2. aby ceny energii elektrycznej były niskie
3. aby opłacało się pracować (jednostka) i produkować w Polsce (firmy)
4. aby waluta nie była dodrukowywana ponad pewien zdrowy wskaźnik (powiedzmy 1-2% inflacji pobudza ludzi do jednak obracania walutą a nie chomikowaniem w skarpetę)
5. aby obce podmioty nie miały lepszego dostepu do polskiej gospodarki niż mają obywatele Polscy - bo dochodzi do patologii że w razie starcia z korporacją na wolnym rynku, używając różnicy kapitału oraz finansowania (łatwe kredyty) zwykł Polak jest rozjeżdżany jak walec i redukowany do konsumenta który nic nie ma i gra na
  • Odpowiedz
@dzester: Jak chcesz prostej odpowiedzi w libertariańskim stylu, to naucz się spekulować i inwestować bazując na "kup tanio sprzedaj drogo" i na różnicy transakcji sobie tak pomnożysz majątek.

Tylko tak będziesz jednym bardziej zamożnym gościem pośród zabiedzonego społeczeństwa
  • Odpowiedz
Jak mnie państwo do czegoś zmusza, chce mojego dobra gdy muszę robic fiolki żeby się o----------i to wiadomo ze to smierdzi.


@wujek_zla_rada: o to to.

I tak, @Krupier i podobni, wiem że coś mi z wzgardą dorzucą (z moich własnych podatków i drukowanego długu) i po prostu zdecydowałem że nie będę do tego przykładał ręki. Bojkot taki.
  • Odpowiedz
@gorobei spoko, twoja kasa. Ja tam wolałbym mieć jej więcej skoro mogę w zasadzie zerowym kosztem, ale może jakiś dziwny jestem.

BTW moja mama właśnie na emeryturę poszła, wzięła niecałe 40 tys. z PPE. Śmierdzi taki zastrzyk na dobry początek emerytury?
  • Odpowiedz
Dobrze dla niej. Dla mojej sytuacji - i mojegi argumentu - nie zmienia to nic. Jestem do tego bardzo usilnie nakłaniany i robi mi się trudności z odejściem - znaczy śmierdzi.
Ja pójdę na emeryturę za 22 lata. Znaczy nie pójdę, bo do tego czasu zmieni się WSZYSTKO łącznie ze światowymi giełdami na których oświeceni trzymają kasę w etf-ach, ikzeach, reitach, swapach, bułkach, wędlinach itd., nie to co nieufny analfabecki plebs.

  • Odpowiedz