Wpis z mikrobloga

Moje 4 lata w #ppk
Powiem tak, że sam jestem zdziwiony jaka kwota się tu uzbierała, PPK z śmiesznej kwoty do reszty moich aktywów stał znaczącym udziałem w moim portfelu (około 12%).

Co smutne to wielu osobą tłumaczyłem że PPK się opłaca, nie warto rezygnować itp i tylko 2 osoby mnie posłuchały (mama i dobry kumpel). Najlepszy przykład to był znajomy w pracy, który był po rozmowie o podwyżkę z szefem i nic nie utargował na moje słowa że jak się zapisze do PPK i będzie to co miesiąc wypłaca. To tak jakby dostał z automatu chociaż 1% podwyżki to powiedział że nie chce mu się klikać i robić przelewów….

Trochę też #pracbaza
dzester - Moje  4 lata w #ppk 
Powiem tak, że sam jestem zdziwiony jaka kwota się tu ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzester: bo jak ppk weszło to inflacja się rozpędzała, wtedy się nie zdecydowałem bo nie było w tym zysku teraz uczestniczę ale jak zawsze wykopem mierzy jedną miarą i ocenia zero jedynkowo przy okazji będąc dupkiem :)
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: i tak i nie, po prostu ludzie nie ufają państwu. Widać, że typowym Polakiem z pamięcią złotej rybki. Przypominam, że OFE też miało być tak wygodne jak PPK i nagle rudy sobie upatrzył, że a no w sumie to nie można ich wypłacić i to państwo wypłaci Ci kiedy już będziesz miał emeryturę. Z drugiej strony ponad połowa nie wie, że odprowadza podatki z wypłaty, a później płaci podatki
  • Odpowiedz
i nagle rudy sobie upatrzył


@paluszki_rybne: i to jest sedno sprawy, nikt nie doczyta i daje sobie wciskać, że Tusk mu coś zabrał, a nie, że właśnie wyjął tę kasę z obrotu przez "znajomych królika", którzy sami na tym trzepali kabonę xD PiS tak tłukł te kłamstwa, że potem wielkie zdziwienie, że ludzie nie zaufali ich pomysłowi.
  • Odpowiedz
@dzester: ja kiedyś też mówiłem, że się nie opłaca, potem podszkoliłem się z ekonomii, skończyłem 26 lat i jednak zaczęło się opłacać XD

BTW. znam przypadki gdzie pracodawca odmówił zapisania do PPK "bo oni nie biorą udziału" (XD) - wydaje mi się, że to nielegalne, mam rację?
  • Odpowiedz
To tak jakby dostał z automatu chociaż 1% podwyżki


@dzester: ilu ja już ludziom tłumaczyłem, że wystarczy sobie kliknąć zwrot na koncie online i kasa wraca z dopłatą. Nie i uj. Państwo im ukradnie albo im się nie chce. Trzecia opcja to mi nie wierzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
Oczywiście że się opłaca, nawet jak ktoś jest nieufny państwu to nadal jest ekonomicznym analfabetą i ignorantem bo przecież może wypłacać te pieniądze co miesiąc (ja tak robię bo uważam że lepiej je zainwestuje), nie obawiając się że państwo w pewnym momencie zagarnie te środki. To jest 1.14% dodatku do pensji każdego miesiąca ZA DARMO.
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu

BTW. znam przypadki gdzie pracodawca odmówił zapisania do PPK "bo oni nie biorą udziału" (XD) - wydaje mi się, że to nielegalne, mam rację?


Masz rację. Pracodawca do p----------i.
  • Odpowiedz
  • 1
@Krupier Owszem część z-----ł do zusu. Potem jak był moment decyzji czy zostać to zostałem i wygląda na to że to była dobra decyzja. Pytanie czy znowu się nikt nie połasi żeby jakąś dziurę w budżecie zasypać.
  • Odpowiedz
Na razie możesz się podniecać cyferkami na kąkuterze,


@seba-gala: ze wszystkim tak jest. Z mieszkaniem też tak może być. Wjedzie Szasa na T-90 i z twojej nieruchomości zostanie kupa kamieni lub zapis w papierach w sądzie który nie ma jurysdykcji w kacapstanie. Może kiedyś dostaniesz odszkodowanie (jak będzie porozumienie) albo nie będzie odszkodowania.
  • Odpowiedz