Wpis z mikrobloga

Moje 4 lata w #ppk
Powiem tak, że sam jestem zdziwiony jaka kwota się tu uzbierała, PPK z śmiesznej kwoty do reszty moich aktywów stał znaczącym udziałem w moim portfelu (około 12%).

Co smutne to wielu osobą tłumaczyłem że PPK się opłaca, nie warto rezygnować itp i tylko 2 osoby mnie posłuchały (mama i dobry kumpel). Najlepszy przykład to był znajomy w pracy, który był po rozmowie o podwyżkę z szefem i nic nie utargował na moje słowa że jak się zapisze do PPK i będzie to co miesiąc wypłaca. To tak jakby dostał z automatu chociaż 1% podwyżki to powiedział że nie chce mu się klikać i robić przelewów….

Trochę też #pracbaza
dzester - Moje  4 lata w #ppk 
Powiem tak, że sam jestem zdziwiony jaka kwota się tu ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzester dobry program, ale ostatnio wypłacałem środki i była to katorga. X dokumentów do wypełnienia (nie mam konta w PKO TFI, który zarządza moimi środkami), dokumenty musi odebrać listonosz z placówki (xD) + 14 dni jakoś realizacji.. a żeby się zapisać do PPK to trwa to chwila.
  • Odpowiedz
@dzester: Jeżeli byś teraz chciał wypłacić (przed 60. r.ż.) to masz ok. 8400zł. co daje Ci zysk 1600zł w 4 lata. Szkoda blokować pieniądze.
  • Odpowiedz
  • 11
@P-v-E czyli 20% zysku w ciągu 4 lat do moich wpłat, średnio 5% rocznie. Mówimy tu o okresie gdzie lokaty wynosiły 0.1% przez 2 lata…. Jedyne co to obligacje EDO może więcej by wypracowały ale przy wcześniejszym zerwaniu i zapłacie belki i kary za wcześniejszy wykup też tak kolorowo nie byłoby
  • Odpowiedz
@dzester mam tak samo. Ile to tłumaczyłem, ale nie bo i tak okradną. A dodatkowo wypłata mniejsza o 200 co już jest absurdalnym argumentem.
Portfel ppk ma +30%, więc git, trochę pomogła w tym wojna bo wtedy spadek portfela na -40%, ale fajnie dołki odkupione dzięki czemu teraz ogólny winik będzie stabilny.
  • Odpowiedz
@dzester: No ja należę do grupy "głupców", którzy zrezygnowali od razu, właśnie przez tą nieufność do Państwa. Ale ostatnimi czasami słyszę coraz częściej, że ludzie są jednak zadowoleni i póki co to działa. Czy możesz mi proszę powiedzieć, czy trudno się wypłaca te pieniądze i jak? to do mojego banku pójdzie przelew czy jakieś dodatkowe konto? czy trzeba od nich jeszcze coś dodatkowo płacić, np. zysk od kapitału 19%? I
  • Odpowiedz
@dzester: Ale co się dziwić, że ludzie nie chcą w to iść znając historię OFE? W każdej chwili rząd może to #!$%@?ć i gówno im zrobisz. Taka jest prawda. Ja się zapisałem i raz w roku zbiorczo to wypłacam, zwykle jestem kilka-kilkanaście procent na plus w stosunku do tego co wpłaciłem.
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: A Ty się dziwisz? Jak była akcja z OFE/filarem (nie pamiętam dokładnie, bo byłem dzieciakiem) do ZUSu. To pamiętam ten szum informacyjny, że super, że okradają Polaków, reanimacja ZUSu. Wiele osób dało wiarę tej narracji i dlatego nie ufają PPK. Sam nie badałem tematu, ale teraz pewnie jakby na chłodno sprawdzić to w końcu by się człowiek dowie.
  • Odpowiedz