Wpis z mikrobloga

Paczcie, sprzedaż deweloperom spadła o połowę, pośrednicy kwiczą, że nic nie idzie, a gospodarka dalej działa jakby nigdy nic. Dziwne.

#nieruchomosci
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: O połowę rok do roku kiedy była beka. Na prawdę nie ma co porównywać aktualnych wyników do tych z beki. Jak już porównywać to do jakiegoś 2019 roku. To były normalne lata w gospodarce i na świecie.
Teraz co miesiąc będzie grubo w dupe bo porównujemy do giga sprzedaży.
  • Odpowiedz
  • 424
@mickpl:

Uwierzyłbyś, że 40% spowolnienie gigagałęzi gospodarki odpowiedzialnej za 1.5% PKB nie powoduje zapaści i anihilacji? Ja jestem zaskoczony.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 589
wpływu na gospodarkę nie zobaczysz po jednym kwartale


@Tagliacozzo: Czekam z niecierpliwością na zmaterializowanie się tzw. ekonomii Hetmana, w której brak sprzedaży u dewów spowoduje kłopoty producentów firanek i dalej zwolnienia w IT.
  • Odpowiedz
@mickpl #!$%@?ąc od wszystkiego, zastanawiam się jak niebotycznym kretynem trzena być żeby sądzić że gospodarkę państwa da się #!$%@?ć w tydzień miesiąc czy rok
  • Odpowiedz
@HlHl: @Tagliacozzo Takie coś mogłoby nastąpić tylko w autarkii, gdybyśmy nie handlowali z nikim z zewnątrz. Obecnie bodajże 40% polskiego pkb to eksport, więc bardziej stan naszej gospodarki zależy od ekonomii niemieckiej, francuskiej, włoskiej, niż tego czy jakiś sektor bezpośrednio naszej gospodarki będzie miał dochody czy nie, tym bardziej, że deweloper też nie ma żadnego obowiązku kupować firanek u polskiego producenta czy sprzedawcy, może je ściągnąć z innego kraju.
  • Odpowiedz
Czekam z niecierpliwością na zmaterializowanie się tzw. ekonomii Hetmana, w której brak sprzedaży u dewów spowoduje kłopoty producentów firanek i dalej zwolnienia w IT.


@mickpl: dobra hiperbola i ogółem propsuję disowanie dewelopatoli oraz wszelkich dmuchaczy cen (czyt. polityków). Ale... nie zapominajmy, że jest coś takiego jak inercja w gospodarce. Od momentu jak zaczyna spadać sprzedaż, do momentu jak inne branże będą miały szansę odczuć wpływ tej fali to jednak musi
  • Odpowiedz
@Tagliacozzo

@mickpl: Mirek ja wiem że wpis ironiczny ale wpływu na gospodarkę nie zobaczysz po jednym kwartale gorszej sprzedaży.


Dokladnie, wplyw na gospodarke zobaczysz jak producenci materialow, pracownicy budowlani, biura posrednictwa, notariusze zaczna tracic prace. Co przelozy sie na to ze oni tych pieniedzy tez nie beda inwestowac. Spadna wplywy do budzetu nie tylko wynikajace z podatkow od kupna nieruchomosci a tez z vatu zwyklych ludzi ktorzy stracili prace.
  • Odpowiedz
@mickpl: Z ciekawości sprawdziłem mieszkanie co mnie interesowało na początku roku. W lutym 9 800 zł/m2 a oferta z dzisiaj 12 500 zł/m2, miejsce w garażu pierwotnie 45k teraz 50k zł.
  • Odpowiedz