Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakiś sposób by uniknąć takich spękań pod sufitem? Widzę to w niemal każdym nowym budynku. To jest ta polska jakość, niemiecka cena...
Wkrótce odbieram mieszkanie od dewelopera i jestem ciekaw, czy mogę jeszcze jakoś uniknąć tego problemu.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że lokal się "zapada" po zamontowaniu płytek? Ale przecież dziś każdy zakłada płytki w mieszkaniu, to czemu to jest tak powszechny problem?

#nieruchomosci #budowadomu #deweloperka #usterka #kiciochpyta #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
pytunk - Czy istnieje jakiś sposób by uniknąć takich spękań pod sufitem? Widzę to w n...

źródło: dziurasso

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pytunk: jest to wynik pracy budynku, rozszerzalność cieplna, naprężenia

jak w nowym bloku przyjdzie zimia i wszyscy zaczną grzać to budynek pracuje

tak samo jak cały pion nagle się wprowadzi i dojdzie kilkaset kilogramów więcej
  • Odpowiedz
@pytunk w narożniki daje się akryl i o ile sam akryl jest elastyczny to pęka farba którą jest pomalowany. Przy sufitach podwieszanych robi się kontrolowane pęknięcie, rysę ktora jest prosta i mało widoczna, nie czeka się az zrobi się sama i byle jaka
  • Odpowiedz
no i jak dev #!$%@? i nie zrobi odpowiednich dylatacji między sufitem/posadzką a ścianami i między działówkami a nośnymi


@Catmmando: no u mnie były dylatacje, ale oczywiście zostały zaszpachlowane przez moją ekipę remontową no i akurat w tych miejscach mi popękało xD
  • Odpowiedz