Wpis z mikrobloga

Smieszy mnie ze wykopki na kazdym kroku pisza ze NIE WOLNO placic za dziewczyne, kolacje zawsze pol na pol i bron boze sponsorowac wakacji bo jest sie wtedy cuckiem i betabankomatem XD
Moja byla zarabiala 2tys a ja w it 15, jakbym nie placil za nasze wyjazdy to bym nigdy nigdzie nie pojechal XD
Zrozumcie ze pieniadze to rzecz nabyta a dla bliskiej osoby chce sie jak najlepiej
#zwiazki
  • 173
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cadfael: no to nadal, jeśli klepiesz minimalną bez żadnych perspektyw to powinno chociaż chcieć się coś zmienić, a nie wychodzić z założenia "a uj już do końca życia będę na minimalnej". A jeśli minimalna komuś nie przeszkadza, no to dla mnie to są niziny społeczne i ja dziękuję za związek z taką osobą. Nie znam osoby inteligentnej, ambitnej, która pracowałaby dłuższy czas za minimalną, tak się żyć nie da.
  • Odpowiedz
Nie mam problemu zapłacić za drugą osobę, ale gdy podczas n-tego spotkania nie wyjdzie ona z inicjatywą to lampka się zapala. Stawiam na symbiozę w związku a nie pasożytnictwo. Ciężko też ograniczać wszystko do kwestii materialnych w stałej relacji.
  • Odpowiedz
W związku chodzi o coś więcej, a patrzenie jak osoba która pracuje w głupim sklepie z butami siedzi i tworzy np. firany makramowe, szyje pluszaki, robi dla dziecka znajomych karuzelę nad łóżeczko, potrafi wyhaftować dywan, namalować obraz (czasami sprzedać), zrobić zajebiste szkice i rysunki, malować cyfrowo, różnymi technikami, uszyć sweter czy szalik... No coś pięknego. Nie zamieniłbym tego na żadną poważną programistkę.


@Wink: to tez tylko i wylacznie Twoja perspektywa.
  • Odpowiedz
@TheOneAndOnly: Totalnie zle to interpretujesz. Absolutnie nikt nie pisze ze "nie wolno placic za babe".

W mediach chlopy pisza jedynie o tym, ze nie wolno SPONSOROWAC obcym babom obiadow i kolacji, a duzo kobiet, naprawde DUZO KOBIET wykorzystuje naiwnosc facetow na pierwszych randkach.

Tak wiec tutaj nie ma pola do dyskusji. Zadna wartosciowa kobieta nie bedzie wymagac aby mezczyzna na pierwszej randce za nia placic. Jesli mezczyzna chce, okey. Mi sie zdarzyc za wyjscia z kumplami. Nie widze
  • Odpowiedz
@WarwaraBasia: no moim zdaniem nie, chłop czy baba, zarobki się nie przekładają na to jakim jest się człowiekiem, oczywiście mogą wpływać na pewne zachowania, ale mówimy już tak ogólnie
  • Odpowiedz
na nic ją nigdy nie będzie stać, mieszkanie - zapomnij, wakacje - zapomnij, zapewnić jakieś warunki dziecku - zapomnij? Wieczne narzekanie jak to jej źle, a nie zmieni nic.


@4mmc-enjoyer: Przed chwilą #!$%@?łeś o tym, że:

na pewno macie multum wspólnych tematów xD


A teraz #!$%@? takie cuda, jak wyżej. Znaczy się pieniądze świadczą o wartości człowieka i tylko o tym masz gadać (wspólne tematy), czy jednak co innego definiuje
  • Odpowiedz
Nie znam osoby inteligentnej, ambitnej, która pracowałaby dłuższy czas za minimalną, tak się żyć nie da.


@4mmc-enjoyer: masz jakiś kompleks ambicji i dość wąskie, materialistycznie zorientowane horyzonty, bo nie wyobrażasz sobie, że ambicja nie musi łączyć się z zarabianiem pieniędzy ¯\(ツ)/¯ vide to co pisałam wyżej:

jest pierdylion zawodów, do których potrzeba wyższego wykształcenia, a w których zarobki kręcą się poniżej piątki.
  • Odpowiedz
Moja byla zarabiala 2tys a ja w it 15, jakbym nie placil za nasze wyjazdy to bym nigdy nigdzie nie pojechal XD


@TheOneAndOnly: Aha, widzę, że sam nie możes jechać. Niewolnik.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: Pora wyjąć łeb z bańki IT i zobaczyć jak wyglądają oferty pracy w Polsce Powiatowej.
Tfu na wielkich szlachciców bogaczy, którzy gardzą ludźmi których mijają codziennie i codziennie korzystają z owoców ich pracy.
Ludzie pracujący w podstawowych zawodach za minimalną, są ważniejsi niż wszystkie bogate wykopki 15k Z AJTI razem wzięci.
  • Odpowiedz
@TheOneAndOnly: jak 2 tys jak minimalna teraz to 4?
A w głupiej biedronce bez kwalifikacji to już nawet 5 idzie dostać.
Twoja różowa jest frajerem a Ty jesteś betabankomatem
  • Odpowiedz
@kolejne_juz_konto: no to powiem Ci jak to obecnie wygląda, mam babę po studiach co zarabia minimalną ALE widzę że się stara, ma ambicje i chce to zmienić, gdyby tak nie było to był ją olał. A nie że Karyna osiądzie na laurach po skończeniu zawodówki i kasie w biedronce...

@Krs90 tak, bo tylko w IT się dobrze zarabia... Chłopie nawet HR-ówka co skończyła gówno studia i cały dzień tylko
  • Odpowiedz
A mnie śmieszą takie jelenie jak Ty :D Fakt, pieniądz rzecz nabyta, ale sponsorowanie biednej laski nigdy nie sprawi, że ta będzie się rozwijać i powiększać zarobki. No bo po co? Przecież jeleń da ( ͡° ͜ʖ ͡°) A i jeszcze pewnie najwięcej do powiedzenia będzie chciała mieć w domu :DDDD
  • Odpowiedz
@Cadfael: i co mi jeszcze powiesz, że jak chłop zarabia 3x tyle co Ty, kupuje za swoje hajsy mieszkanie to jeszcze może ma Cię wpisać 50:50 do tego mieszkania? Czy może chcesz całe życie żyć na kocią łapę? Bo ja nie wyobrażam sobie takiego układu. Zasponsorować to ja mogę kino, a nie połowę wartości mieszkania, no bez przesady...
  • Odpowiedz
no to powiem Ci jak to obecnie wygląda, mam babę po studiach co zarabia minimalną ALE widzę że się stara, ma ambicje i chce to zmienić, gdyby tak nie było to był ją olał. A nie że Karyna osiądzie na laurach po skończeniu zawodówki i kasie w biedronce...


@4mmc-enjoyer: Ok, tylko nadal nie wiem co to ma do wartości człowieka, dlaczego pieniądze i ambicje zawodowe łączysz z tym, ile ktoś
  • Odpowiedz