Wpis z mikrobloga

Wiecie że w latach 70 w USA były dwa playboye gdzie na okładkach i wewnątrz nago pozowały 10 latki xD
Dosłownie po prostu nagie dzieci w erotycznych pozach.

Jakbym był z USA i jakiś boomer by się ze mną kłócił ze teraz to zboczenia i lgbt to podałbym mu ten przykład i kazał zamknąć mordę.
#usa #przemyslenia #kiedystobylo #zalesie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@tr488u3984fkmv: prawo wtedy jeśli chodzi o rzeczy „artystyczne” było w miarę luźne i pozwalało na takie rzeczy jeśli to „sztuka”. Ale c--j z prawem. Co ze społeczeństwem, fotografami, wszystkimi. xD Idą sobie do sklepu w latach 70 „o naga 10 latka w Playboyu. Może kupię zwalę sobie”. Nie wiem to jest jakiś nowy koncept żeby nie r----ć dzieci i wtedy jeszcze nie wiedzieli że to złe? No nie ogarniam.
  • Odpowiedz
  • 2
@Nusantara: czytam właśnie i jakiś włoski film z 77 gdzie 11 latka grała nago w scenach gdzie symulowali s--s. xD Kiedyś to była normalność nie ma co.
  • Odpowiedz
@Kantar: W takich dyskusjach zawsze przypomina mi się film Błękitna Laguna, który był wyświetlany jako kino familijne. A tam są takie zbliżenia na krocze nieletniej aktorki, że robiąc stopklatke można policzyć łoniaki na jej udach

Mam wrażenie, że kilkadziesiąt lat temu społeczeństwo było bardziej wyuzdane i nikt się takimi rzeczami nie przejmował ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Kantar: może ktoś w redakcji miał ciągoty i co takiemu zrobisz, skoro prawo było po jego stronie?
niby było to kilka dekad temu, ale nawet teraz niektórzy nie rozumieją że grooming jest zły więc co dopiero te kilkadziesiąt lat temu p-------a czy inne
  • Odpowiedz
Nie wiem to jest jakiś nowy koncept żeby nie r----ć dzieci i wtedy jeszcze nie wiedzieli że to złe? No nie ogarniam.


@Kantar: Nie chciałbyś wiedzieć, jak było wcześniej. Nie czytaj tego w szczeólności: https://ciekawostkihistoryczne.pl/2018/05/03/najglosniejsze-porwanie-przedwojennej-polski-dlaczego-tak-bardzo-starano-sie-ukryc-co-naprawde-nastapilo/

tl;dr: tak, nieruchanie dzieci to w sumie kupę czasu było bardziej takim zaleceniem, niż czymś oczywistym.
  • Odpowiedz