Wpis z mikrobloga

  • 0
Krowy czy świnie (pomyśl o kaszance) są zabijane m.in. prądem i jakoś nikt nie ma problemu z wcześniejszą elektrolizą...


@KawaJimmiego: k---a, typie chyba coś ci pisałem o przewodności i wielkości mózgu, ogłuszanie stawonoga/głowonoga, powodzenia przy mózgu bez hipokampu i najwyższej warstwie odpowiadającej móżdżkowi. Typie, co jest z tobą nie tak? Czemu walisz takie wymysły, kiedy sam wiesz że nie rozumiesz tematu? Chłopskorozumowość i to jeszcze w takich sprawach, gdzie bez
  • Odpowiedz
Wiesz że bez hipokampu ogłuszenie sprawia tylko paraliż a toważysząca mu odpowiedź hormonalna jeszcze wzmacnia poziom aktywacji neuronowej na bodźce zewnętrzne

@obk: Źródło?
  • Odpowiedz
@obk: Widzę, że jesteś kierunkowo wykształcony. Czy odcięcie głowy u homara by go szybko nie uśmierciło, a w przypadku ośmiornicy przekłucie lub wycięcie centralnego mózgu nie byłoby lepsze niż smażenie na żywo?

Do garnka (dobierz jego wielkość do wielkości i ilości ośmiornic) wlej oliwę i włóż ośmiornicę. Zakryj szczelnie pokrywką i duś na małym ogniu ok 1,5 do 2 h.

https://nietylkopasta.pl/osmiornica-prosty-przepis/
KawaJimmiego - @obk: Widzę, że jesteś kierunkowo wykształcony. Czy odcięcie głowy u h...

źródło: 47dfc9c23bdd47cca8a42773ebc8e292

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@KawaJimmiego: W sumie moje wykształcenie to robotyka i mechatronika, a biologia z naciskiem na ewolucję interakcji z otoczeniem to poniekąd hobby.
Widzisz, można normalnie się zapytać a ja postaram się udzielić odpowiedzi w oparciu o to co wiem (starając się wyciągnąć logiczne wnioski choć też mogę być w błędzie ale im więcej wiedzy/danych tym mniejsze ryzyko)
Ośmiornica posiada relatywnie niewielki mózg znajdujący się między oczami, nagłe uszkodzenie go powinno być
obk - @KawaJimmiego: W sumie moje wykształcenie to robotyka i mechatronika, a biologi...

źródło: Octopus.png

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@KawaJimmiego: PS. Jeśli już szukamy bezbolesnych(choć wolnych) metod uśmiercania, to większość zwierząt, w tym człowiek nie odczuwa braku tlenu a jedynie nadmiar CO2. W atmosferze z czystego azotu nie jest się świadomym tego że się umiera a wręcz w pewnym momencie robi się błogo i spokojnie a funkcje życiowe poprostu ustają, z tym że tu by trzeba zrobić głębsze rozeznanie bo nie dotyczy to wszystkich zwierząt a ośmiornica jest jednym
  • Odpowiedz
  • 0
@KawaJimmiego: No i jeszcze co zauważyłem, to przepis który podałeś tyczy się tylko i wyłącznie martwej ośmiornicy (i zapewne wypatroszonej) o czym świadczy ten tekst:

Następnie umyj ośmiornicę dokładnie pod bieżącą chłodną wodą. Musisz wypłukać nadmiar soli, którego ośmiornica ma naprawdę sporo.

Z żywej raczej nie dałoby się wypłukać soli.
  • Odpowiedz
U raka zaś mózg jest niezwykle mały, otoczony innymi narządami, nieumocowany na sztywno i chroniony pancerzem więc szanse na jego zniszczenie bez masakrowania 1/3 ciała są niewielkie, raczej większe są szanse że to się nie uda tylko wydłużając cierpienie.

@obk: Tasak powinien go odciąć, jest blisko oczu. Też myślałem o gazowaniu, ale to to raczej mało praktyczne w kuchni.
KawaJimmiego - > U raka zaś mózg jest niezwykle mały, otoczony innymi narządami, nieu...

źródło: 9303bbddb09f60c881495324794ef58ce2355318b84a602d3f35653d98e90bc0

Pobierz
  • Odpowiedz