Wpis z mikrobloga

W Polsce zaczęła obowiązywać bardzo kontrowersyjna i niebezpieczna ustawa „Lex Kamilek" która narusza wolność rodziców do wychowywania dzieci. Ustawa ta oczywiście uderzy w ojców, ale ma także wpływ na obsługę hoteli która będzie sprawdzać jakie relacje łączą rodziców z ich dziećmi.

#ankieta #4konserwy #prawamezczyzn #tatacontent #prawo #niebieskiepaski #hotelarstwo #rodzice #dzieci #polska

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/lex-kamilek-wplynie-takze-na-branze-hotelowa-oto-co-sie-zmieni/p5tjx8l

Czy popierasz ustawę Lex Kamilek?

  • Nie. Państwo nie ma prawa się wtrącać do rodzin 30.6% (11)
  • Nie. Z wyjątkiem zagrożenia życia dziecka 11.1% (4)
  • Tak. Dzieci powinny być prawnie chronione. 38.9% (14)
  • Tak, ale z pewnymi wyjątkami i rozsądnie 11.1% (4)
  • Inne/Nie mam zdania 8.3% (3)

Oddanych głosów: 36

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xing77: Zamiast zrzucać obowiązek dbania o cudze dzieci na bogu ducha winnych ludzi. To może niech się zajmą opieką społeczną czy policją która ma wszystko w dupie i reaguje dopiero po fakcie. Albo może odłączyć klechów od wychowywania i molestowania. Do tego proponowałbym jeszcze weryfikować patologie która mnoży się jak króliki i ciągnie zasiłki od państwa. Bo takie ustawy narobią więcej szkód niż pożytku, podejrzewam że ojcowie już całkowicie będą
  • Odpowiedz
@dr_papieros A jak ma policja reagować? Mają prewencyjnie wpadać do rodzin z dziećmi i sprawdzać czy jest ok? Policja to organ wykonawczy, od sprawdzania dobrostanu dzieci jest opieka a my jako społeczeństwo powinniśmy zawiadamiać te instytucje jeżeli widzimy, że coś się złego dziecku dzieje a nie czekać aż kiedyś to zauważy urzędnik.
  • Odpowiedz
@Xing77 teraz hotelarze będą sprawdzać moje relacje z dzieckiem? Przecież to cyrk jest i to już bez kółek! Całe szczęście jestem na tyle biedny, że nie stać mnie na wypoczynek w Polsce i wybieram inne destynacje.
  • Odpowiedz