Wpis z mikrobloga

Która strategia paradoxu jest najlepsza i dlaczego?
Grałem w Cities Skylines i CK2 (Cities na PlayStation, pograłem z 3 tygodnie, CK2 pewnie koło miesiąca, z 30-50h).
Jedno i drugie miało mocny syndrom "jeszcze chwila", ale zastanaiwam się, czy dma gameplay w takim HOI4 czy eu4 jest wyraźnie różny od CK2 czy to raczej tylko szczegóły a sam trzon rozgrywki daje podobne wrażenie?

PS te gry z dodatkami da się znaleźć w normalnych cenach czy pozostaje wydać 1000 zł albo piracić? XD

#strategie #gry #paradox #crusaderkings2 #ck2 #pytanie #pytaniedoeksperta #pcmasterrace
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter:

gameplay w takim HOI4 czy eu4 jest wyraźnie różny od CK2 czy to raczej tylko szczegóły a sam trzon rozgrywki daje podobne wrażenie?

Każda gra polega mniej więcej na kolorowaniu mapy, ale grając grę A nie oznacza, że będziesz od razu umiał grać w grę B, ponieważ każda z tych gier ma unikalne mechaniki. A CK jest jeszcze wyjątkowe ponieważ grasz postacią, a nie państwem jak w reszcie gier

te gry z dodatkami da się znaleźć w normalnych cenach czy pozostaje wydać 1000 zł albo
  • Odpowiedz
@Shatter: Najlepiej kupić podstawkę na steam, by mieć łatwy dostęp do modów, a dlc sobie odblokować za pomocą creamapi.
A która najlepsza? Mam dwóch faworytów:
1. Stellaris jest najbliżej grom 4X gdzie nie jesteś ograniczony zastaną sytuacją na mapie, bo ta jest generowana. Przebogata we wszystko ale w late występuje olbrzymi lag jeśli nie masz top procka.
2. CK2, skoro grałeś, to wiesz z czym to się je. Ja gram
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@CralencSeedorf nie zdawałem sobie sprawy z istnienia czegoś takiego jak creamapi. Brzmi to jednak jak pomysł na bana na steamie xd
Co do ck2 u mnie też było tak, że nie mogłem się odkleić, ale musiałem "bo coś tam" no i potem już nie wróciłem. Nie wiem czy to nie był przypadkiem czas kiedy musiałem coś na studia porobić i usunąłem grę z kompa xd
  • Odpowiedz
@Shatter:

zastanaiwam się, czy dma gameplay w takim HOI4 czy eu4 jest wyraźnie różny od CK2 czy to raczej tylko szczegóły a sam trzon rozgrywki daje podobne wrażenie?


Gameplay różni się przede wszystkim tym, że w HOI4 i EU4 grasz państwami a nie władcami. Mechaniki są różne, a nawet jak w obu grach jest teoretycznie to samo, to w jednej grze jest spłycone, w drugiej rozwinięte. W CK zawierając małżeństwo bierzesz różne aspekty konkretnej wybranki, a w EU4 tylko wybierasz z jakim państwem ma być mariaż i tyle. Prowadzenie wojen bardziej rozwinięte w EU4
  • Odpowiedz
@Shatter: Nikt nigdy za to bana nie dostał, ja używam od lat w CK2(do dlcków kosmetycznych) oraz w stellarisie(do wszystkiego bo drogo w ciul). Mnóstwo osób tak robi, bo jednak większość modów jest wyłącznie na steam, a wyciąganie ich to mordęga.
  • Odpowiedz