Wpis z mikrobloga

Witam Mirków

Mam Rometa Boreasa 2 z 2023, oliwkowo-zielony. Czy wiecie gdzie mógłbym kupić lakier/zaprawę do uzupełnienia ubytku w lakierze ramy, konkretnie w tym kolorze albo zbliżonym? Ew. znacie numer tego koloru, żebym mógł poszukać sam?

Dzięki za pomoc 🙂

#rower #bikepacking #gravel #gravelove #mtb
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie na temat, ale ja mam boreasa 1 z 2021 r. Pooklejany folią zabezpieczającą w miejscach, gdzie mogłoby otrzeć lakier... I starczyło na krótko. Mam zdarte do gołego aluminium na tylnym trójkącie od buta, pancerze linek wżarły się na milimetr w metal główki ramy - teraz oklejam folią ramę i pancerz, ale i tak szybko to znika (ale folia dobrej jakości powinna być lepsza). Co chcę przez to powiedzieć... Jeżdżę, obserwuję, takimi
  • Odpowiedz
  • 0
@4x80 dzięki, takie rady też czytałem. Rozumiem, że będę to musial przygotować zanim nałożę kolor, tj. zmatowienie, nałożenie podkładu?
  • Odpowiedz
  • 0
@ikov wiadomo, otarcia będą, a Romet ma c-----y lakier. Ale tu mi odpadł lakier, a chciałbym to zabezpieczyć przed łuszczeniem się
  • Odpowiedz
@Krajczar: Jak to małe odpryski i farba się nie łuszczy nałóż warstewkę max dwie czubkiem małego pędzelka na gotowe wcześniej przecierając czystą szmatką jak nie zatłuszczone. Jak brudne trzeba umyć, jak większe ubytki czyli cm2 można się pokusić o zmatowienie jak ci zależy i potem raczej podkładem i sprajem ale trzeba mieć wprawę.

Zobacz w sklepie samochodowym na gotowe lakiery w spraju może jest podobny to nie trzeba mieszać i
  • Odpowiedz
@Krajczar: Podejrzewam ''pod ramą'' w niewidocznym miejscu. Pędzelkiem bez podkładu i tyle tylko jakby trzeba drugą warstwę to poczeka kilka godzin.
  • Odpowiedz
  • 0
@4x80 pytanie czy u lakiernika mi dobiorą ten kolor bez analizy komputerowej (bo nawet nie mam próbki zostawić), bo w sumie to nie chcę w to inwestować więcej niż potrzeba.

Ale dzięki za wszelkie rady. Najwyżej po prostu poprzestanę na lakierze do paznokci ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krajczar: Lakier do paznokci to kupa, na pewno w sklepie znajdziesz podobny lakier w spraju i nie ma się co gorączkować, że minimalnie nie pasuje.

Robisz tak, zdejmujesz ze spraja plastikowe zamknięcie, psikasz tam trochę lakieru i potem tym pędzelkiem nakładasz.
Ale jak piszesz to większa naprawka to możesz szlifnąć, okleić taśmą i resztę ramy i z pewnej odległości sprajować. I nie walić na gotowo bo przelejesz. Lekki ruch, przetrenuj
  • Odpowiedz