Wpis z mikrobloga

Czy poszukuje ktoś obecnie pracy? A może ktoś zmieniał ostatnio pracę? Może się podzielić swoimi doświadczeniami?
Ja poszukuję pracy od 2 miesięcy, w obecnej osiągnąłem sufit, dodatkowo trochę Januszex, ale sporo mnie nauczył. Branża transportowa, #krakow. I powiem wam, że to jakiś dramat. Ponad 40 CV wysłanych i 0 odpowiedzi. Nikt nawet nie dzwonił. Mam wykształcenie wyższe, CKZ, angielski ponad zaawansowany. Nie mam pojęcia o co chodzi, wysyłałem też nawet do innych branż. Cisza totalna. Można se w łeb strzelić z bezradności.

#praca #pracbaza #korposwiat
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mkk141: Ostatnio jakieś negatywne rozmowy miałem. Potem na linkedinie widziałem, że na te stanowiska przyjmowali cweli co mieli kilka lat doświadczenia więcej niż w ogłoszeniu chcieli xd
  • Odpowiedz
@mkk141: Szczerze mówiąc z rozmów ze znajomych i znając różne przypadki w rodzinie to jest trudna sytuacja na rynku pracy. Masa ogłoszeń, które wyglądają jakby służyły tylko do zbierania danych osobowych.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Anakee Też fakt. Ale te ogłoszenia są. Pojawiają się. Myślisz że zbierają kandydatów i odezwą się do nich we wrześniu?
  • Odpowiedz
Myślisz że zbierają kandydatów i odezwą się do nich we wrześniu?


@mkk141: tak, teraz ludzi sa na urlopach, może nie ma kto rekrutować :)
  • Odpowiedz
@mkk141: Teraz jest slabo. Firmy raczej tna niz zwiekszaja wydatki na zatrudnienie. A transport to juz wogole dramat. Kuzyn robi w spedycji w jakiejs duzej firmie to mowi, ze bedzie pogrom jak sie nie zmieni cos.
  • Odpowiedz
@mkk141: Rynek pracy w Krakowie jest tak zaorany, że na jedno stanowisko jest po 100 osób chętnych. Połowa ogłoszeń o pracę to ogłoszenia widmo, a jak już się coś trafi to albo dostanie pracy graniczy z cudem, albo minimalna.
Jest BARDZO ŹLE, tyle że jeszcze tego tak w liczbach nie widać, ale jak chcesz znaleźć coś bardziej ambitnego niż produkcja/budowlanka/sklep to [*].
  • Odpowiedz
@mkk141: Tak wygląda rynek pracy aktualnie, ale w mainstreamie ci powiedzą, że nie ma kto pracować.
No nie ma, ale na magazynach i produkcji, Polska staje się coraz większą montownią zachodu.
Ludziom o pracę w Rossmanie nie odpisują bo mają kilkadziesiąt chętnych na jedno miejsce, tak rynek pracy wygląda.
  • Odpowiedz
@mkk141: próbowałeś osobiście? Ja nigdy nie znalazłem pracy przez internet. tylko jak osobiście chodziłem po firmach. Nawet bez ogłoszenia, po prostu czy nie szukają.
  • Odpowiedz
@mkk141: Ja również wysyłam mnóstwo CV i zero odzewu co aż dziwne, bo zawsze dzwonili i chodziłem na rozmowy. A teraz taka cisza a ogłoszeń codziennie nowych mnóstwo.
  • Odpowiedz
@mkk141: Próbowałem dwa miesiące temu zmienić miasto i wysyłałem CV do pracy w Bydgoszczy do różnych firm z branży (branża automatyka) i nikt się do tej pory nie odezwał, mimo, że jeszcze nie mam 30, mam prawie 7 lat doświadczenia od UR do programisty PLC, studia magisterskie z automatyki zrobione i zero odzewu, gdzie w poprzednich latach były sytuacje, że potrafili się odzywać tego samego dnia.
Zostałem na miejscu, bo
  • Odpowiedz