Wpis z mikrobloga

Od 2017 roku liczba urodzeń spadła o 30% wtf xD
Polacy normalnie jak dinozaury xD

Chyba nikt nie zdaje sobie sprawy jak poważne konsekwencje to za sobą niesie, jak za 20 lat będziemy zdychać. System emerytalny i zdorowtny się nam rozdupcy, siłą robocza, potencjał gospodarczy, znaczenie na arenie międzynarodowej. Lata 10-20 to były najlepsze lata w historii Polski, teraz będzie tylko gorzej.

Socialmedia #!$%@?ły nam społeczeństwo, teraz każdy musi robić karierę, zdobywać wykształcenie, samorealizować się, spełniać marzenia o podróżach o highlife. Każdy musi mieć przestrzeń, l większość gowniakow w markowych ciuchach.
Te wszystkie potrzeby są wykreowane przez wyidealizowany świat zza ekranu tv i komputera.
Nie ma czasu na zakładanie rodziny. Ludzi nie zaspokajają zwykle rzeczy, podstawowe zawody, normalna praca. Nie umiemy już żyć skromniej po to żeby mieć dzieci, to zbyt niewygodne i niemodne.
Rynek matrymonialny jest totalnie #!$%@?, izolacja ludzi postępuje, ciężko dobierać się w pary i wytrwać ze sobą tych parę miesięcy lub lat żeby założyć rodzinę, rozwody to jest norma która nikogo już nie dziwi.
Temat rzeka, w każdym razie katastrofa wydaje się nieunikniona.

#przegryw #polska #demografia
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mam_spanko: spokojnie, już przecież przyjeżdżają inżynierowie i lekarze z Afryki i bliskiego wschodu.
Do tego zrobi się program Azjatka+ i może trochę podniosą się statystyki... i tak się powolutku kręci na tej wsi.
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Dobrze gadasz generalnie. Dlatego właśnie obserwujemy masowe sprowadzanie imigrantów do krajów UE bo rząd w obawie o przyszłość szuka taniej siły roboczej która zastąpi młodych Polaków. Ktoś musi pracować na starsze pokolenia.
Przyszłość jaka nas czeka to zamiana w multikulturalne państwo trzeciego świata które z dawną Polską będzie miało niewiele wspólnego. Będziemy stawali się mniejszością w naszym kraju.

Ale ciężko tutaj winić młodych ludzi za to, że nie chcą
  • Odpowiedz
Więcej już mi się nie chce, straszne #!$%@?...


@dodany: jak to jest być idiotą? Piszesz, że typ pisze bzdury, a później kwitujesz każdą rzecz, którą napisał "wszędzie tak jest" xD aaa to jak wszędzie tak jest to znaczy, że nieprawda xD no debil.
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Ale to przecież nie stało się samo z siebie. Jesteśmy ofiarami konsekwentnie realizowanego ludobójstwa polegającego na praniu mózgu. Obrzydzenie do macierzyństwa jest Polkom dosłownie wciskane do gardła na porządku dziennym. Oprócz tego, polskojęzyczny rząd wbija gwóźdź do trumny relacji damsko-męskich znosząc domniemanie niewinności w oskarżeniu o gwałt, co pokazuje, że jesteśmy atakowani z wielu frontów. Koniec końców, trzeba będzie stąd wypi*rdolić i tułać się gdzieś po świecie wśród obcych
WillyJamess - @mam_spanko: Ale to przecież nie stało się samo z siebie. Jesteśmy ofia...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@andbatros: Problem jest taki, że te mniejszości traktują PL jako kraj przejściowy i docelowo chcą do Niemiec albo UK. @Togira_Ikonoka to akurat nie jest takie głupie. Powinno się dużo dawać na 3 dziecko, ale za to praktycznie nic na pierwsze, żeby stymulować presje na rodzine wielodzietną czyli nie 800+ za posiadanie jedynaka,ale już dawać np 3 tys za trójke dzieci
@karpadoor w PRL praktycznie wszystkie małżeństwa mieszkały z
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Chcesz powiedzieć, że ludzie, którzy nie mają warunków lub nie lubią dzieci mają je sobie robić, żeby później miał kto zapieprzać na emerytury? Poświęcić się dla dobra "ogółu" mimo, że Państwo rzuca tylko kłody pod nogi? Sorry, 800+ nie jest dla mnie przekonujące, bo w momencie kiedy urodzi się komuś chore dziecko to Państwo ma to w dupie i każe sobie jakoś radzić.
  • Odpowiedz
@pawelswd: Byczq ale to naprawdę nie problem że rodzice mają te 1,9 dziecka średnio. Problem że co trzecia osoba nie będzie mieć dzieci wogóle. Potem (nie kwestionuje twoich dobrych intencji) wychodzi takie gówno jak programy naszych dziwek politycznych o kredytach dla rodzin gdzie się dotuje 40 latków z odchowanymi dziećmi albo in vitro dla starych bab.
  • Odpowiedz
@Togira_Ikonoka: Akurat w dzisiejszych czasach przy postępie medycyny ciąża 40 latki to nie jest jakiś wielki problem. Mówie o samym mechanizmie. Powinno się nagradzać za większa ilość dzieci, bo jedno dziecko na rodzine NICZEGO nie rozwiązuje.
  • Odpowiedz
I Konkurencja
Jakbym mial zgadywac czemu dzietnosc jest taka niska to bym powiedzial, ze duza czescia problemu jest katalizacja konkurencji ludzi o klasy spoleczne poprzez globalizacje, informatyzacje oraz urbanizacje. W/w procesy dla wielu ludzi z nizim spolecznych byly spelnieniem mazen. Haczyk polega na tym, ze tak jak w bajkach o dzinach zostalo owo zyczenie zrealizowane w sposób przewrotny i podstępny, przynosząc w efekcie negatywne konsekwencje.

Jest tak dlatego, gdyz dla ludzi niewazny jest - powyzej pewnego minimum egzystencjonalnego - poziom ich absolutnego bogactwa(oraz inteligencji, umiejetnosci, wiedzy, wyksztalcenia, atrakcyjnosci, popularnosci, renomy itd. - kolektywnie nazwane dalej bogactwem), tylko relatywnego w odniesieniu do ich sasiadow. Mozliwosci ktore dala modernizacja to bron obusieczna. Pozytywny askept "mozliwosci" jest wtedy gdy sa rzadkie, do tych powszechnych bardziej pasuje nazwa "koniecznosci". Jezeli z widokiem na poprawe swojego bogactwa mozesz wykonac akcje X i bedac zdeterminowanym wykonujasz ja, to oddaliles sie od reszty w wyscigu szczurow o tyle o ile reszta tej akcji nie wykonala. Problem, ze zdeterminowanych ludzi nie brakuje(zwlaszcza gdy konkurujemy juz nie tylko ze soba lokalnie, ale z ludzmi po drugiej stronie globu - z biedniejszych krajow). Plynaca z zacieklej konkurencji nadpodaz pozadanych cech powoduje ich inflacje i przesuwanie mediany w gore.

"Bo widzisz, TUTAJ musisz biec tak szybko, jak tylko potrafisz, żeby zostać w tam samym miejscu. A jak chcesz dostać się w inne miejsce, musisz biec dwa razy szybciej." ~ Lewis Carroll, Po drugiej stronie Lustra
  • Odpowiedz