Wpis z mikrobloga

Od 2017 roku liczba urodzeń spadła o 30% wtf xD
Polacy normalnie jak dinozaury xD

Chyba nikt nie zdaje sobie sprawy jak poważne konsekwencje to za sobą niesie, jak za 20 lat będziemy zdychać. System emerytalny i zdorowtny się nam rozdupcy, siłą robocza, potencjał gospodarczy, znaczenie na arenie międzynarodowej. Lata 10-20 to były najlepsze lata w historii Polski, teraz będzie tylko gorzej.

Socialmedia r-------y nam społeczeństwo, teraz każdy musi robić karierę, zdobywać wykształcenie, samorealizować się, spełniać marzenia o podróżach o highlife. Każdy musi mieć przestrzeń, l większość gowniakow w markowych ciuchach.
Te wszystkie potrzeby są wykreowane przez wyidealizowany świat zza ekranu tv i komputera.
Nie ma czasu na zakładanie rodziny. Ludzi nie zaspokajają zwykle rzeczy, podstawowe zawody, normalna praca. Nie umiemy już żyć skromniej po to żeby mieć dzieci, to zbyt niewygodne i niemodne.
Rynek matrymonialny jest totalnie r---------y, izolacja ludzi postępuje, ciężko dobierać się w pary i wytrwać ze sobą tych parę miesięcy lub lat żeby założyć rodzinę, rozwody to jest norma która nikogo już nie dziwi.
Temat rzeka, w każdym razie katastrofa wydaje się nieunikniona.

#przegryw #polska #demografia
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawelswd: Ciąża po 35 roku życia jest nazywana geriatryczna. Rośnie ryzyko zespołu downa u dziecka,wad genetycznych,poronienia itd. Ile ja się z moją teraz do lekarza nachodzę...z powodu procedur wdrożonych gdy kobiety zaczęły mieć później dzieci. 40 latka to powinna w tym wieku co najwyżej rodzić sobie ostatnie dziecko a nie zaczynać o tym myśleć. No i oczywiście problematyczne jest samo zajście w ciąże w tym wieku. Może nie wyjść po
  • Odpowiedz
@wcfilmowe:

Ssij gałę łosiu z tymi debilnymi odzywkami.

Typ pisze "hurr durr Polska to i sramto, KATASTROFA!!!111" jakby:
- nikt nie miał o tym pojęcia (wszędzie trąbi się o "zapaści demograficznej"
  • Odpowiedz
@Togira_Ikonoka: ludzie poniżej 30 nie chcą mieć dzieci zarówno kobiety jak i mezczyzni wiec kazdy to odkłada na pozniej..dopiero jak się człowiek zaczyna starzeć i widzi że nic fajnego go już w życiu nie czeka i się wyszalał to zaczyna myślec o dzieciach xD niby faceci dłużej płodni, ale co z tego? Każdy by wolał mieć młodych rodziców tak z perspektywy dziecka
  • Odpowiedz
@diana2992: Masz rację.Przez ostatnie 2 lata miałem sporo flashbacków z dzieciństwa i młodości jak to było zajebiscie, jak się wyszalałem i by mieć też swoje dzieci :D .Mi się urodzi pierwsze dziecko tuż przed 31 urodzinami. Żona ma 28. I trochę to już na styk idzie z wykańczaniem domu,kredytami,zmianami pracy itd. No ale hajsu więcej bedę z czasem miał. A Czasu nie wróce :P
  • Odpowiedz
@mam_spanko: gadasz jakby nie było Covida i wojny. Służba zdrowia prawie nie działała przez 2 lata, to jaka kobieta by chciała wtedy rodzić. Lockdown i tarcze antykocidowe totalnie rozregulowały gospodarkę, nakręciły inflację i wzrost cen mieszkań. Gdzie te rodziny mają mieszkać?
  • Odpowiedz
@karpadoor: Każdy ma gdzie mieszkać z 4 dzieci, tylko nie każdy chce. Moja mama z rodzeństwem wychowali się na 20m2, w jednym pokoju, z mamą i babcią. 5 osób na 20m2. Dopiero jak byli starsi, udało się zamienić mieszkanie na 50m2, ale wtedy wujek i mama już mieli partnerów, więc mieszkali po parze w pokoju. Mama z ojcem na 10m2, wujek z ciocią na 8m2, a w tym samym mieszkaniu
  • Odpowiedz
@Meserole: Ależ oczywiście, teraz to tylko Kurdowie i turecka prowincja wiejska ma więcej dzieci, ale tam jest też wysoka śmiertelność niemowląt, co finalnie kończy się tym, że trzeba mieć 3 dzieci, żeby przeżyło 2.
  • Odpowiedz