Wpis z mikrobloga

Od 2017 roku liczba urodzeń spadła o 30% wtf xD
Polacy normalnie jak dinozaury xD

Chyba nikt nie zdaje sobie sprawy jak poważne konsekwencje to za sobą niesie, jak za 20 lat będziemy zdychać. System emerytalny i zdorowtny się nam rozdupcy, siłą robocza, potencjał gospodarczy, znaczenie na arenie międzynarodowej. Lata 10-20 to były najlepsze lata w historii Polski, teraz będzie tylko gorzej.

Socialmedia #!$%@?ły nam społeczeństwo, teraz każdy musi robić karierę, zdobywać wykształcenie, samorealizować się, spełniać marzenia o podróżach o highlife. Każdy musi mieć przestrzeń, l większość gowniakow w markowych ciuchach.
Te wszystkie potrzeby są wykreowane przez wyidealizowany świat zza ekranu tv i komputera.
Nie ma czasu na zakładanie rodziny. Ludzi nie zaspokajają zwykle rzeczy, podstawowe zawody, normalna praca. Nie umiemy już żyć skromniej po to żeby mieć dzieci, to zbyt niewygodne i niemodne.
Rynek matrymonialny jest totalnie #!$%@?, izolacja ludzi postępuje, ciężko dobierać się w pary i wytrwać ze sobą tych parę miesięcy lub lat żeby założyć rodzinę, rozwody to jest norma która nikogo już nie dziwi.
Temat rzeka, w każdym razie katastrofa wydaje się nieunikniona.

#przegryw #polska #demografia
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NieBojeSieMinusow: Na całym swiecie przez to tfr spadł? Kurcze człowiek całe życie myślał że polski polityk to tylko taka dziwka dla Brukseli/Moskwy/czy Waszyngtonu a jedyną decyzja jaką może podjąć to co ukraść a tu taka partyjka durni obniżyła dzietność na skalę globalna
  • Odpowiedz
@mam_spanko: ludzie mają po 1.9 dziecka średnio. To nie jest jakoś mniej niż w państwach ościennych. Powodem statystyk jakie podałeś jest wzrastająca bezdzietność i ogólnie spadek liczby młodych ludzi. Ja smieje że za trzecie dziecko niedługo auta będą rozdawać albo kredo spłacać na kwadraty
  • Odpowiedz
a 20 lat będziemy zdychać. System emerytalny i zdorowtny się nam rozdupcy, siłą robocza, potencjał gospodarczy, znaczenie na arenie międzynarodowej


@mam_spanko: a gdzie minusy? Jeszcze ze 30 lat życia przede mną więc co mnie to interesuje. To mi ma być dobrze.
  • Odpowiedz
@mam_spanko

@mateusz-bogacki: a ja bym chciał mieć dzieci i mam #!$%@? na ten konsumpcjonizm. Boli mnie to że niedługo ten kraj będzie nie do życia


I to jest właśnie dobre. Ty chcesz mieć dzieci i mieć wywalone na konsumpcjonizm. Ktoś inny woli nie mieć dzieci i korzystać z konsumpcjonizmu. Te dwie osoby mogą żyć pod swojemu, jedna drugiej nie przeszkadza, świat idzie do przodu ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Masa bzdur, aż nie wiadomo, od czego zacząć...
Bede odpowiadac skrotowo.

Od 2017 roku liczba urodzeń spadła o 30% wtf xD


To dzieje sie na calym swiecie. Tak, w PL nieco szybciej, ale tego typu zmiany demograficzne sa charakterystyczne dla wschodniej ściany Europy.
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Źle patrzysz na wykres na neuropie mówili że dzieci się nie rodzą bo katoliban rządzi teraz koalicja stery przejęła i wprowadziła nowatorskie programy typu 800+ więc mamy boom urodzeniowy po prostu jeszcze go nie widać bo statystyk nie ma
Tak jest panowie mówię wam
  • Odpowiedz
Ludzie nie chcą mieć dzieci. Nic ich już nie przekona. Dowiedzą się o konsekwencjach za 20-30 lat jak te osoby które miałyby trafić na rynek pracy... Nie będą istniały.
  • Odpowiedz
Kiedyś gdzieś na wykopie rzuciłem pomysł by kredyt 0% połączyć z dzietnością. Kredyt mogą dostać tylko pary które będą tam mieszkały. Jak urodzi im się dziecko Państwo spłaca 100 tys. kredytu. Kolejne dziecko kolejne 100 tys. kredytu. Myślę że 100 tys. to niewielka cena za stworzenie płatnika podatków. A dla rodziców byłaby to ulga finansowa. Zamiast spłacać mieszkanie przez xx lat spłaciliby je w kilka. A później już mogliby inwestować w dzieci
  • Odpowiedz
Socialmedia #!$%@?ły nam społeczeństwo, teraz każdy musi robić karierę, zdobywać wykształcenie, samorealizować się, spełniać marzenia o podróżach o highlife. Każdy musi mieć przestrzeń, l większość gowniakow w markowych ciuchach.


@mam_spanko: ale #!$%@?, to nie socialmedia #!$%@?ły społeczeństwo tylko politycy doprowadzili państwo do takiego stanu że rozsądny człowiek nie chce sprowadzać dzieci do tego #!$%@?, a druga kwestia że nawet jakby chciał to go nie stać bo normalny człowiek nie chce
  • Odpowiedz
w 7 lat spadek o 30%, za kolejne 7 lat będzie pewnie podobny spadek względem tego roku. Najbardziej to mnie ciekawi po co ludzie biorą te kredyty na 25 lat skoro za chwilę nie będzie komu tych mieszkań zasiedlać. Generalnie exodus małych miejscowości dzieje się dzisiaj. Jest zawsze szansa, że unia nam zasponsoruje kilkaset tys. melatoninopozytywnych, aczkolwiek to chyba też by nie wystarczyło do podtrzymania kroplówki emerytalnej. W tym kontekście warto się
  • Odpowiedz