Wpis z mikrobloga

Wy też tak macie, że każdy kolejny dzień jest na takim autopilocie, że macie wrażenie jakbyście żyli jakby we śnie? Wszystko jest takie miałkie, praktycznie nic nie daje takiej psychicznej przyjemności jak choćby uczucie zaczynających się wakacji lub ferii w liceum, odpalenia swojej ulubionej gry czy oczekiwania dnia, w którym macie jakąś fajną wycieczkę.

Teraz każdy dzień jest emocjonalnie tak płytki, że czynności czy rzeczy, które z reguły powinny dawać przyjemność, są całkowicie zwykle i bylejakie.

Mam wrażenie jakbym uczestniczył we wszystkim psychicznie z boku.

Chyba #depresja #zdrowie #niebieskiepaski #zalesie
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atypical Chyba peak takiej życiowej radości i intensywnego odczuwania emocji miałem gdzieś w okolicy 19-21 lat, a potem z roku na rok sukcesywnie coraz słabiej i słabiej odczuwam emocje. Z plusów to negatywnych emocji też nie odczuwam jakoś specjalnie mocno, nawet zmęczenie jest takie „przytłumione”, a nie jak za młodu, że się czuło to zmęczenie tak „porządnie”. Mam 34 lata i nie sądzę, że to się kiedyś zmieni skoro od kilkunastu
  • Odpowiedz
@mleko3-2procent Może masz dużo stresu ? Dziwne jest dla mnie też to, że niektórzy siędzą całe dnie przed pc, telefonem, piją, a mają energię i są szczęśliwi, a niektórzy żyją spokojniej, a są ruiną więc sądzę, że to wszystko nie jest takie 0 1
  • Odpowiedz
@Atypical: takie uczucie życia na autopilocie i jakby zaburzenia odczuwania pozytywnych emocji to mam mniej więcej odkąd jestem pełnoletni. Po prostu coraz mniej rzeczy jest dla nas "pierwsze", nie ma tego haju poznawania, dzień za dniem staje sie do siebie podobny, jakoś Tak niedawno zatrudniłem się w obecnej pracy... A z kilka miesięcy styknie mi w tej pracy dekada xD w tym czasie nieszczęśliwie się zakochałem(do dzisiaj to wraca i
  • Odpowiedz
powraca u mnie wmawianie sobie jakichś nowotworów mózgu

@Atypical: jak raz na 5 lat wydasz te 500zł i zrobisz sobie ten rezonans głowy ale Cię to uspokoi to czemu nie. Tylko powiedz skąd Ci się bierze w ogóle pomysł, że mógłbyś mieć taki nowotwór? Jakieś nietypowe objawy masz? Bo jeżeli tak - ale podaj konkrety - to może coś Ci faktycznie dolega, tylko zupełnie źle szukasz xd
  • Odpowiedz
  • 0
@rekkin: objawy? Lekkie mdłości, zacząłem zauważać że wzrok tworzy mi powidoki obrazów (albo je teraz zacząłem obserwować a miałem je całe życie, bo astygmatyzm). Do tego ucisk w górnej części szyi promieniujące jakby na głowę (możliwe pewnie zwyrodnienie od siedzenia w pracy i w domu przy komputerze i telefonie). A na koniec przez ostatni miesiąc przy dłuższej chwili gdy rozmawiam przez telefon, zaczynają mnie mocno bolec i uciskać kości/mięśnie z
  • Odpowiedz
@coolcooly22: FB i Insta porzuciłem całkowicie. Mam tylko messengera. Ogólnie staram się korzystać z internetu tylko gdy coś potrzebuję znaleźć, ale wiadomo też lubię przeglądnąć wykop dla relaksu. Jeśli mam czas wydzielony na pracę to staram się nie korzystać. Mam taką zasadę, że jeśli mam chęci z nudów to lepiej porobić coś produktywnego a nie bezmyślnie przeglądać internet.
Ciekawe ale po paru miesiącach wszedłem z ciekawości na FB i zdałem
  • Odpowiedz
Lekkie mdłości, zacząłem zauważać że wzrok tworzy mi powidoki obrazów (albo je teraz zacząłem obserwować a miałem je całe życie, bo astygmatyzm). Do tego ucisk w górnej części szyi promieniujące jakby na głowę (możliwe pewnie zwyrodnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) (...) boleć i uciskać kości/mięśnie z dwóch stron na raz za uchem.


@Atypical: no to co masz brzmi jak najbardziej jak medyczny problem, imho
  • Odpowiedz
@Atypical: tak. Drugie wynika pierwszego ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety leczenie tego jest absurdalnie drogie, ale na szczęście fizjoterapia i ćwiczenia nawet takie z Youtube bardzo pomagają. I lepiej tego nie zaniedbywać, żeby się nie pogorszyło.
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica: ja uważam, że osobiście nie tyle cieszę się z byle sytuacji które mnie spotykają empirycznie (choć to też ważne) tylko doceniam sytuacje, które powinny cieszyć człowieka w jego żywocie, choć wiem że to co mnie cieszy to dla wielu byłoby czymś może nawet śmiesznym, bo ludzie na ogół podchodzą bardzo roszczeniowo do tego co im życie podsuwa a potem to żal bo coś stracili xD
Generalnie nauczyłem się cieszyć
  • Odpowiedz
@skud: o w sumie ładne podejście to do chwil z ludźmi. Jak do tego też trochę dochodzę, późno ale jednak, że każda chwila z jakimś człowiekiem jest zupełnie niepowtarzalna. Trochę inaczej to sobie tłumaczę - to nie przez zmiany na świecie tylko po prostu inni ludzie j ich stan jest dużo bardziej losowy niż istniejące już książki i film. Książka oczywiście może różnie trafić do nas w różnych chwilach ale
  • Odpowiedz
@IlawaNidzica: generalnie życie idzie do przodu, człowiek pracujący nad sobą ma co raz mniej czasu wolnego, z drugiej strony chcę spędzać czas z bliskimi, nie mógłbym sobie pozwolić na to żeby czegoś nie zrealizować ani żeby umknęła mi chwila z bliskimi, więc musze to jakoś pogodzić xD
  • Odpowiedz