Wpis z mikrobloga

Czy w jakimkolwiek korpo realna jest jednorazowa podwyżka na poziomie 20%? Mam wrażenie, że jedyne co to pozostaje mi zrestartowanie gry i respawn w innej mordowni. Pytam bo nigdy w życiu nie dostałem podwyżki, zawsze się zwalniałem po 1-1.5 roku pracy ale może niepotrzebnie.

#programista15k #programistka15k #pracait
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@okrupnik: Mi się to zdarzyło dwukrotnie. Raz, gdy firma zobaczyła, że zaczęła odstawać od konkurencji i najlepsi ludzie uciekają. Wtedy dostałem prawie 30% podwyżki, co ze sporym zapasem przewyższyło płace w innych firmach. Było to mocne zaskoczenie dla wszystkich, którzy takie niespodziewane podwyżki dostali. Drugi raz przy awansie - wtedy było to trochę ponad 10% podwyżki pensji i drugie tyle z bonusu rocznego. Tylko to były trochę inne czasy, w
  • Odpowiedz
@okrupnik zależy od jakiej stawki zaczynasz. Znam korpo gdzie po stażu 3 miesięcznym 30zł/h dostali podwyżkę 60zł/h (oczywiście proponowali im 35zł/h, ale wynegocjowali sobie taką stawkę)

Jednorazowo nigdy nie dostałem 20%, ale raz dostałem 2x w ciągu roku około 9-13%, co razem dało 20% ale ja raczej biorę co dają, nie negocjuję podwyżek, bo też nie muszę - są regularne
  • Odpowiedz
@okrupnik Tak, jakies poł roku po zatrudnieniu mnie, chciałem 27% podwyżki, musiałem poczekać ok poł roku aż to dostanę. Głównym powodem byla konkurencyjna oferta. Bylo to 1.5 roku temu i od tamtej pory nawet nie przeszło mi przez myśl zeby chcieć więcej.
  • Odpowiedz
@okrupnik raz dostałam propozycję 20% więcej ale to było gdy złożyłam wypowiedzenie. Wcześniej jak gadałam o podwyżkę po nawet nie było mowy o więcej niż 5% więcej przez co zdecydowałam się złożyć wypowiedzenie. Obecnie uważam że ciężko w ogóle o podwyżkę i nawet jakby kierownik bezpośredni chciał Ci coś dać to firma wyżej woli wziąć kogoś tańszego o 30% z rynku
  • Odpowiedz
@okrupnik: dostałem raz 20% przechodząc na leada, potem 15% po półtora roku ot tak i kolejne 22% po półtora roku jak poszedłem po podwyżkę, a po tygodniu bez odpowiedzi powiedziałem managerowi, że potrzebuję info o podwyżce do piątku xD
  • Odpowiedz
@okrupnik Normalnie to jakieś 3-5 % w większości korpo dostaniesz.
Ja dostałem sensowną propozycję jak rzuciłem papierami. Zarabiałem 12k plus 15% rocznego bonusu. W nowej firmie 21k i 7,5%.
Jak powiedziałem o tym menagerowi to zaproponowali mi podwyżkę do 21k rozłożona na dwa lata i przydzielenie akcji vestujacych się kilka lat. Akcje to jednak loteria, od czasu jak się zwolniłem to poszły w dół 25%.
W nowej firmie 5-7% rocznie podwyżki.
  • Odpowiedz