Wpis z mikrobloga

#korposwiat #zalesie #pracbaza
W pazdzierniuku mam jechac na 3 tygodniowa delegacje do USA z moim zespolem.

Jak #!$%@? pomyslem jest, #!$%@? po delegacji i ulozenie sobie tam zycia na nowo - na czarno?
Ewentualnie potem sciagnac narzeczona

Niemam tam rodziny

Mam kumpla od piaskownicy ktory zaoferował w razie "w" prace w piekarni i tani motel - Chicago
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@thorgoth: No i?? bo nie rozumiem
Mój kumpel jesli nie klamie, pracuje tam jako piekarz a jego dupa jako kosmetyczka, maja 150 metrowy dom, 2 nowe samochody i jeżdżą na wakacje po calych stanach.

Mnie w polsce z narzeczona nie stać na kredyt na 50 metrowe mieszkanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pandillero: no znam tylko stany z jego relacji + filmow na yt, gdzie uposledzone umyslowe afroamerykanskie persony jezdza nowymi samochodami i chodza w drogich ciuchach jak na polskie realia.

+ teksty typu tam na srajfona zarobisz w 3 dni a tu musisz #!$%@? na niego 2 miesiace
  • Odpowiedz
@kodecss: jeśli jesteś biedotą w PL to będziesz nią też w USA, tylko dodatkowo tam będziesz musiał sprzedać nerkę żeby wyleczyć kanałowo zęby.

Sens do USA jest jechać jako specjalista. Jako klasyczny polski zrywacz azbestu - nie.
  • Odpowiedz
@kodecss: pierwsze pytanie jakie się nasuwa: po co? jeśli nie jesteś w klasie wyższej, to w Europie żyje się lepiej niż w USA. Amerykańskiego snu już nie ma, nie żyja latami 80.
  • Odpowiedz
pracuje tam jako piekarz a jego dupa jako kosmetyczka, maja 150 metrowy dom, 2 nowe samochody i jeżdżą na wakacje po calych stanach.


Samochody mają tam tańsze niż w Europie, tańsze paliwo + o kredyty łatwiej. Teraz mieszkać w stanach i do tego nielegalnie to chyba trzeba być mega fanem USA, bo te same pieniądze zarobi się na zachodzie Europy mając lepszą opiekę zdrowotną (za którą nie trzeba bulić tyle co w
  • Odpowiedz
@kodecss: przecież w Polsce są lepsze warunki życia niż w USA. Chyba się za dużo propagandowych filmów amerykańskich naoglądałeś. W USA nie ma praw pracowniczych (mogą cie wylać z dnia na dzień, nie ma płatnego chorobowego, nie ma urlopu wypoczynkowego z kodeksu pracy), nie ma publicznej opieki zdrowotnej (ludzie po wypadku uciekają z karetek żeby nie płacić rachunku, proste sprawy typu plomba w zębie to jedna wypłata), jest wysoka przestępczość
  • Odpowiedz
@Majkel2008 w PL lepsze warunki lol…
Ty się naczytales glupot.Pracuje i mam normalne dni chorobowe (sick days) do odebrania - bodajze 1.8h za kazdy tydzien pracy.Urlop zalezy od stazu pracy - w tej chwili mam 2 tyg + 3 floating holiday + 2 personal days czyli razem mozna powiedziec ze 3tyg po 3 latach pracy.Publicznej nie ma służby zdrowia ale jest prywatna.Mam ubezpieczenie od pracodawcy i place no co-pay za wizytę
  • Odpowiedz