Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k

Ile dla was cali w monitorze jest idealne do programowania?
Ja mam 2 monitory 24calowe i jakieś takie małe dla mnie się wydają ostatnio. Myślę, czy wymienić je na 27cali. Nigdy nie używałem większych i nie wiem czy nie będą za duże dla mnie. Nie chcę też mieć jednego większego i drugiego mniejszego.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DoubleWu: ja mam obecnie 28" 4k, jak będę kiedyś wymieniał to wezmę większy (32"4k), żeby bez skalowania się przyjemnie używało, bo 100% na obecnym daje odrobinę za małe elementy. Do tego na ekranie laptopa mam komunikator odpalony. Kiedyś używałem 2 monitorów+laptop, ale wolę jeden większy zamiast 2 mniejszych.
  • Odpowiedz
Przesiadłem się z 34 cali i laptop na 49 cali i laptop, coś wspaniałego! Wcześniej po ludzku błądziłem używając dwóch ekranów 24, tudzież jednego 34.
  • Odpowiedz
@DoubleWu odyssey G9 tylko i wyłącznie, inne 49 cali mają za małe zakrzywienie i wszyscy na to narzekają. To tak jakbyś miał 2 ekrany 27 cali, ale bez przedziałka. Więc można ekran dzielić na 3 wygodne części.
  • Odpowiedz
49 cali :o? To chyba telewizor

@DoubleWu: bez podania proporcji ekranu to nic nie znaczy. Pewnie to jest 32:9, czyli 2 monitory 27" bez ramki po środku.
  • Odpowiedz
@DoubleWu: pracowałem na 4k 32" 60hz, teraz używam go jako telewizora, a pracuje na QHD 27" 144hz. Przy 4K części ekranu wcale nie używałem, lub otwierałem za dużo aplikacji na raz co doprowadzało do tego że nie potrafiłem się skupić na jednej rzeczy.
  • Odpowiedz
@DoubleWu: To nie kwestia wielkości a rozdzielczości. Pracuję na Macu "prawie 4k" i nie brakuje mi jakoś specjalnie wielkości ekranu jak muszę pracować tylko na nim. Wcześniej całe studia miałem setup 2 x 22" FHD ale FHD to po prostu dość mało. Ostatnio pracowałem na 27" 4K a teraz na 30" (16:10) QHD i jest to dla mnie idealne - przy 4k miałem taki skalowanie a teraz jest to moja
  • Odpowiedz