Wpis z mikrobloga

Szukam brytolskich filmów do oglądania. Nie chodzi o samą produkcję brytyjską a ten ciężki brytolski klimat - brzydkie ulice, brzydkie mordy, szara pogoda i ciężki akcent, że bez napisów nic nie rozumiesz.

Wszystko z 70s/80s/90s/2000s poproszę. Macie coś?

Do tej pory polecam:
1. Trainspotting (1996) - film pozornie o ćpunach ale w sumie to kinematografia o ludziach, którzy nie wiedzą co zrobić ze swoim życiem i ze soba "CZUS LAJF" i ciężki szkocki akcent
2. Snatch (2000) - najlepszy film gangsterski jaki do tej pory widziałem, cięte teksty, brytyjski slang, zero scen seksu "A bookie's got blagged last night."
3. Lock, stock and smoking two barrels (1996) - film tego samego reżysera co snatch tylko z mniejszym budżetem przez co film jest jeszcze bardziej brytolski, pełno brzydkich starych angielskich budynków, ulic i sklepów. "Shotguns? What, like guns that fire shot?"
4. Shaun of the dead - komedia zombie na angielskich przedmieściach - domy, sklepik, pub, ogródki na tyłach "Look, I don't care what the telly says, all right? "

#filmy #kino #kiciochpyta #uk #wielkabrytania
SzubiDubiDu - Szukam brytolskich filmów do oglądania. Nie chodzi o samą produkcję bry...

źródło: Brytolskie-filmy

Pobierz
  • 494
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzubiDubiDu: polecam serial Brassic, jest całkowicie współczesny, ale taki ma brytyjski klimat, brzydkie mordy, slang i akcent ciężki, syfiaste miasteczko, milion przekrętów. W sumie przypomina delikatnie Snatch tematyką, nieudani gangsterzy. No i This is England koniecznie obejrz, film znaczy się.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: tak jak wspominali jeśli lubisz może nie gangsterskie ale uliczne klimaty:
Kidulthood, Adulthood
Z seriali nowszych ale o starych czasach na pewno Peaky Blinders, klimat wylewa się z ekranu. Pierwszy serial/film który przekonał mnie do oglądania lat 20' bo nie lubiłem takich staroci i unikałem
Z nowszych seriali na pewo Top Boy i tu zaznaczę że warto zacząć od tych starych nie-netflixowych. Netflixowe też są wporządku (uwaga, koloryzowane ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Z mniej poważnych (wieczór po pracy, popcorn) mi
Bogactwoczescglowna - @SzubiDubiDu: tak jak wspominali jeśli lubisz może nie gangster...
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: już ktoś podał polski tytuł - Buty Nieboszczyka - Dead Man's Shoes
Brzydki brytyjski film. Może nie jest to film godny Oskara ale dobrze się to oglądało. Zdecydowanie polecam jak lubisz takie typowo Brytyjskie filmy. Dobrze pokazuje powiedziałbym dolną część społeczeństwa angielskiego sprzed lat.
  • Odpowiedz
Szukam brytolskich filmów do oglądania. Nie chodzi o samą produkcję brytyjską a ten ciężki brytolski klimat - brzydkie ulice, brzydkie mordy, szara pogoda i ciężki akcent, że bez napisów nic nie rozumiesz.


@SzubiDubiDu:

Rise of the Footsoldier - moim skromnym zdaniem na poziomie Lock Stock..., niewiele gorzej od Snatcha. Są też kolejne części i jakieś spinoffy (Essex boys, czy coś w ten deseń), gorsze jako filmy, ale klimat
  • Odpowiedz