Wpis z mikrobloga

Siemka. Pytanie do samochodowych Geeków.
Które auto byście wybrali i dlaczego?
VW Passat 2024, 1.5 150KM TSi
Skoda Superb 2024, 1.5 150 KM TSi
Lexus ES300h 2024, 2.5 218 KM Hybryda

Auto ma służyć podróżom służbowym po kraju. Po godzinach do tatowania dwójki małych dzieci w wieku 2,5 roku oraz noworodek.

Dzięki za pomoc :)
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jacobfcb: no replacement for displacement. Do tego porownujesz tandetę do premium z Japonii. Tu wogole nie ma nad czym się pochylać. Z tymi VW to można porównywać Toyotę Camry czy Mazdę 6.
  • Odpowiedz
@wojtoon rozróżnij "klasyczną" hybrydę od plug-ina. Fakt - nie jest to wóz na autostradę ale do tych 140kmh porusza się bardzo sprawnie. Zwłaszcza że mówimy o zestawie z benzyną 2.5L. Trzeba trochę się nauczyć inaczej operować gazem i hamulcem, wtedy wszystkie zalety tego napędu na trasie. Hybryda najbardziej oddaje na drogach krajowych gdzie średnie spalanie leci poniżej 5 litrów (nawet jak wyprzedzasz i nie jedziesz jak dziad). Poza tym... Odpowiedz na
  • Odpowiedz
@jacobfcb jeżdżę passatem z tego roku, ładna i wygodna furka. Dużo miejsca w środku jak i bagażniku, co znacząco ułatwia nam podróżowanie z młodym. Z minusów to silnik, furka cięższa od poprzednika z takim samym napędem, czuć momentami że ciężko się zbiera. Dodatkowo wykrzacza się elektronika, furka u mnie od miesiąca a już była na serwisie (włączyło się ograniczenie obrotów, nie mogłem sam tego wyłączyć), a w tym tygodniu rozładował się
szybowsky - @jacobfcb jeżdżę passatem z tego roku, ładna i wygodna furka. Dużo miejsc...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE
Ze sklepu. Niedrogo
@Karolm92
W tym, że moje realne spalanie ravki 2.2 na A1 przy prędkości ~150km/h to 14-16 litrów.
Jednocześnie jadąc szybciej superbem palę dwa razy mniej.

Hybryda nadaje się najwyżej na miasto. Już nie wspomnę o tym, że dwa razy do roku pada alternator.
  • Odpowiedz
@jacobfcb: niemiecka motoryzacja to ostatnio straszny szrot, klekocze to jak plastikowy zegarek z Chin, japońska hybryda fajny komfort i nie musimy wspierać eko oszustów z zachodu.
  • Odpowiedz
@jacobfcb: Może Toyota Rav4? Oczywiście trzeba "Zlecić konserwację podwozia i wygłuszenie".

Obniżki cen są na zwykłe wersje, chyba że dopłacisz do wersji Plug In która ma największą moc wśród Toyot zaraz po Suprze i posiada też wzmocnione zawieszenie i lepsze hamulce, szyby też są chyba podwójne.

https://www.pepper.pl/promocje/toyota-rav4-25l-hybrid-dynamic-force-218-km-fwd-e-cvt-comfort-z-pakietem-style-rok-produkcji-2024-867248
  • Odpowiedz
Po godzinach do tatowania dwójki małych dzieci w wieku 2,5 roku oraz noworodek.


@jacobfcb: passat/superb, lexus ma 2 isofixy, superb/passat 3 i zdecydowanie większy bagażnik

sam mam lexusa, i bym polecał, ale nie mam trójki dzieci
  • Odpowiedz
@jacobfcb: Proste jak j-----e. Superb jest najtańszy w eksploatacji, skoro to ma być auto do pracy i do katowania na dystansach. Później jest Passat. Lexus będzie najdroższy w utrzymaniu. Beka z debili, którzy piszą, żeby kupować Klasę E. Umysł biedaka zawsze będzie biedny.
  • Odpowiedz
@jacobfcb:
Widzę, że większość poleca Lexusa. Dziwne ludzie mają gusta bo mi się ten Lexus nie podoba, jest po prostu brzydki. Najładniejsza to jest tu ta Skoda i ją bym wybrał. Nie dość, że najładniejsza to jeszcze części i serwis będzie najtańszy. Taki Lexus to marka premium więc części będą dużo droższe.
  • Odpowiedz