Wpis z mikrobloga

Siemka. Pytanie do samochodowych Geeków.
Które auto byście wybrali i dlaczego?
VW Passat 2024, 1.5 150KM TSi
Skoda Superb 2024, 1.5 150 KM TSi
Lexus ES300h 2024, 2.5 218 KM Hybryda

Auto ma służyć podróżom służbowym po kraju. Po godzinach do tatowania dwójki małych dzieci w wieku 2,5 roku oraz noworodek.

Dzięki za pomoc :)
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 43
1.5 silnik i 150 km xD przecież to jest auto na maks 100 tys km


@okcydencik: co ty bredzisz? a jak 20 lat temu vagi wypuszczały 1.8T 180 koni a one po 20 latach i 400k nadal jezdza to dlaczego takie 1.5 niby max 100k?
  • Odpowiedz
@dahlem:

ale kolejne generacje 1.8T były do remontu po 180k km


ale to było 12-17 lat temu, teraz TSI to dopracowane silniki
  • Odpowiedz
@jacobfcb jechalem ostatnio takim lexusem na Uberze ( ͡° ͜ʖ ͡°) dosc duzo miejsca w srodku, wykonanie nienajgorsze, skora miekka, estetyka japonska, nie wiem jak wyciszenie przy duzych predkosciach, ale ogolnie zrobil pozytywne wrażenie.
Passat to passat, będzie ok tylko ten silnik taki troche slaby.
To przydział z firmy czy sam bierzesz leasing?
  • Odpowiedz
@jacobfcb Jeżdżę nowym passatem służbowo właśnie (kombi), też mam dwójkę dzieci w podobnym wieku i po godzinach służy mi jako prywatne auto. Zupełnie szczerze mówiąc, to jest luks samochód do jazdy na co dzień. Dobrze się prowadzi, dobra widoczność, nie jest za duży w gabarytach, a w środku przestronny, mało pali (2.0TDi, na pełnym zbiorniku przejadę 1200 km), nieźle wyposażony, przyzwoite osiągi i mogę w niego zapakować żonę i jej bibeloty,
  • Odpowiedz
@jacobfcb: rodzice jeżdżą Octavia 1.5 150km ta z dzielonymi lampami i nie powiem żeby mu brakowało mocy. 100kkm i tylko eksploatacyjne rzeczy były robione. Nie mogę powiedzieć, abym miał nim problem z wbiciem się na austroade, a pedału w podłogę nie cisnąłem jak czasem nim jeżdżę.

Nowsza Octavia to kumplowi system inforozrywki się kondoni. Ostatnio też coś automat szwankował.

Na pewno tryb żeglowania ma automacie to jest powalone. Jedziesz 160
  • Odpowiedz
@jacobfcb: Cokolwiek co ma +200KM. Jak jeździsz dużo to się przyda. Oczywiście nie do ścigania ale do bezpieczniejszej jazdy z głową (wyprzedzanie, włączanie się na inny pas, itp.)
  • Odpowiedz