Wpis z mikrobloga

Siemka. Pytanie do samochodowych Geeków.
Które auto byście wybrali i dlaczego?
VW Passat 2024, 1.5 150KM TSi
Skoda Superb 2024, 1.5 150 KM TSi
Lexus ES300h 2024, 2.5 218 KM Hybryda

Auto ma służyć podróżom służbowym po kraju. Po godzinach do tatowania dwójki małych dzieci w wieku 2,5 roku oraz noworodek.

Dzięki za pomoc :)
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@jacobfcb Masz duży rozstrzał cenowy pomiędzy tymi autami, więc głupi wybór albo beit.

Passat lepszy bo masz kombi a do lexa dużo nie zapakujesz, po drugie on ma moc łączną 218, ale w trasie będziesz miał 170. Passat lepszy.
  • Odpowiedz
@jacobfcb: Cokolwiek co ma +200KM. Jak jeździsz dużo to się przyda. Oczywiście nie do ścigania ale do bezpieczniejszej jazdy z głową (wyprzedzanie, włączanie się na inny pas, itp.)


@mco111: bezpiecznie i z głową można to samo zrobić autem ze 120 końmi, nie każdy się ściga ze świateł i wyciąga prędkości majtczaka na autostradzie
  • Odpowiedz
@jacobfcb: nawet się nie zastanawiaj I bierz Lexusa. Będzie trzymał pięknie wartość będzie szybszy od tamtych zupełnie inne poziomy zupełnie inne poziom wykończenia.
Mam dwójkę dzieci z Mondeo kombi przesiadłem się na Focusa. Z dwóch dzieci w tym nastolatku oraz drugim wózkowym zapakowałem się nad polskie morze na dwa tygodnie w Lexusa ct200.
Takie pierdzielenie że jak masz dzieci to potrzebujesz mieć autobus to gruba przesada.
  • Odpowiedz
@fraciu wręcz przeciwnie. Moim zdaniem Superb zamyka temat. Jazda z dziećmi w tym wieku to duże foteliki, więc dłuższe auto będzie bardziej praktyczne. Chyba, że OP 170cm z małżonką, to nie ma co się przejmować.
  • Odpowiedz
@jacobfcb: Ja mam Octavię Combi 2022 1.5 TSI i ogólnie bardzo praktyczne auto, aczkolwiek:
- bagażnik niby duży, ale tył auta już mocno ściety i np jak rowerek dla dziecka do Focusa 2 wchodzi na stojąco bez problemu to tutaj muszę kierownicę odkręcać :/
- adroid auto często się rozłącza/restartuje, Spotify potrafi mi wpaść w reset loopa. Co ciekawe, ostatnio dostałem Leona Cuprę jako auto zastępcze i tam wszystko działało
  • Odpowiedz
  • 0
@Oticzek nie wiem jak teraz superb ale pierwsze modele były super, potem kaszana była. Ale superb to pasat, są to bliźniacze modele. W sumie można brać to albo to, w jednym pewnie będą inne pokrętła niż w drugim.

Odkąd VW przytmperowal Skodę to superb już nie takie super.
  • Odpowiedz
@winsxspl: Nie można. Duże auto + mało koni jest po prostu męczące i momentami niebezpieczne (wiem bo miałem chwilę). I jeszcze raz podkreślam, że nie chodzi mi o ściganie i #!$%@? jak jakiś gówniarz.
  • Odpowiedz
@mco111: jeździłem spory czas Paskiem 130 koni i nie widziałem problemów z bezpieczeństwem przy wyprzedzaniu, zbierało się wystarczająco szybko
obecnie jeżdżę jeszcze słabszą 75 konną hybrydą B+G, tutaj faktycznie niekiedy bywa mało, ale po prostu myślę kiedy wyprzedzić a kiedy nie, nie pcham się na siłę. pasy rozbiegowe na drogach szybkiego ruchu pozwalają mi się rozpędzić do 90 na krajówce, to jest wystarczająca ilość.
i nie mówię, że nie warto
  • Odpowiedz
@okcydencik: nie wierze ze sa ludzie ktorzy nadal powielaja te bzdury.

Wiesz ty wogole jak to 1.5 150KM dziala? Bo niektorym to sie wydaje ze ten silnik to nawet na wolnych obrotach wytrwarza te 150 KM.

Małe jednostki z turbo działają tak, ze zachowuja sie jak wolnossące odpowiedniki w 90% przypadków. Dopiero jak potrzebujesz dużo mocy, powyżej tych 3k+ obrotów, taki silnik za sprawą turbodoładowania osiąga tą "ponadprzeciętna" moc, jednocześnie
  • Odpowiedz