Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
chciałbym kupić pierwsze drogie auto (dla mnie drogie bo wydatek 70-80K PLN) - jak zabezpieczyć i czy w ogóle się da przed kradzieżą?

nadajniki GPS są zaraz zagłuszane po kradzieży, AC?

niedawno czytałem gdzieś (jeżeli się mylę to mnie poprawcie), że moduł NFC też jest dobry bo wykrywa auto w pobliżu jakiegoś urządzenia (?)

no ale złodzieje idą również w kierunku nowinek technicznych i są przygotowani na zabezpieczenia więc?

czy da się w ogóle jakoś zabezpieczyć auto w sensie idę gdzieś na kilka godzin, wracam i auta nie ma, systemy powiadamiania na telefon, że auto w ruchu? no nie wiem, podpowiedzcie coś

#samochody #motoryzacja #auta #policja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Stara dobra blokada skrzyni biegów. Mechaniczny bolec wsadzany w tryby którego rozwiercenie/rozpiłowanie jest W C--J kłopotliwe i w miejscu publicznym nikt tego nie zrobi a nawet jeśli to trwa bardzo długo.
Czyli zdecydowanie lepiej wziąć ukraść auto które takiego zabezpieczenia nie ma ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zabezpieczyć się auto casco. Jak powkładasz miljon zabezpieczeń, będzie to kłopotliwe na co dzień. Sam będziesz wiedział, że nie ma idealnego rozwiązania, więc ciągle będziesz żył w stresie, czy już ukradli.
  • Odpowiedz
@LDevil: Pewnie są jakieś sposoby. Jednak jest to na tyle kłopotliwe rozwiązanie że nikt tego nie zrobi z marszu na parkingu pod sklepem, więc zabezpieczenie spełnia swoją funkcję - odstrasza potencjalnych złodziei
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: będą chcieli to załadują na lawete i po 4 godzinach już będzie jako części na allegro.

Ze skuteczniejszych jest lojack, bo zagłuszając go robią tylko jeszcze większy sygnał dookoła "patrzcie tutaj zagłuszamy lojacka"
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: może Gantrack? https://gannet.pl/produkty/gantrack/
W opcji Gantrack PLUS 3R jest lokalizator radiowy i nadajnik GPS. Nad wszystkim czuwa żywy człowiek. W przypadku utraty sygnału GPS, wstrząsu, ruchu samochodu czy innego zdarzenia masz telefon w ciągu chwili. Czasami jak zapomnę wyłączyć powiadamianie to dzwonią zanim dobrze z garażu wyjadę. Z kolei w przypadku kradzieży, aktywowany jest nadajnik radiowy i zaczynają się poszukiwania samochodu.
Kosztuje to około 1800-1900 rocznie za abonament i
  • Odpowiedz