Wpis z mikrobloga

@Hrjk

@WielkiNos tak, brak prawa to dyskryminacja. Wszyscy wobec prawa powinni być równi


W ten sposób nigdy nie osiągniemy stanu gdzie ktoś nie będzie dyskryminowany. Zawsze będzie ktoś, kto nie ma jakiegoś prawa, a ktoś inny te prawo
  • Odpowiedz
tak, brak prawa to dyskryminacja. Wszyscy wobec prawa powinni być równi


@Hrjk:
I są. Zasady zawierania związków małżeńskich są takie same dla wszystkich, bez względu na orientację.

Samo podejście, że prawo powinno rozpoznawać orientację seksualną osób jest już w sprzeczności z Konstytucją, art 31. Podejście "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne, ale dla osób o różnych orientacjach seksualnych mamy osobne zestawy przepisów" nie jest zgodne
  • Odpowiedz
@WielkiNos: małżeństwo z definicji nie może być pomiędzy tymi samymi płciami to jest mąż i żona - to jest dosłownie zlepek wyrazowy. I używa się to potocznie na śluby cywilne, że jest się mężem i żoną. Ale to wychodzi ze chrześcijaństwa. I jestem za tym, żeby mieli cerebrownaie związków partnerskich typu wesele właśnie i ślub, ale nie małżeństwo.
Niech będzie mężeństwo i żeńżeństwo.
  • Odpowiedz
@podjad3k

@Hrjk no i są równi, ja też nie mogę się ożenić z innym facetem ( ͡º ͜ʖ͡º) małżeństwo to przywileje jakby nie patrzeć i państwo wspiera rodziny, bo ma z tego kolejnych obywateli


„Polacy mają takie same prawa jak Niemcy – mogą mówić po niemiecku. A że nie mogą mówić po polsku? Co z tego? Niemcy też nie mogą”
— Otto von Bismarck
  • Odpowiedz
@Polinik: Ja bym powiedział, że problemem jest dyskryminacja ze względu na płeć. Dlaczego tylko kobiety mogą brać ślub z mężczyznami? Kobiety i mężczyźni powinni mieć równe prawa.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: "brak praa to nie jest dyskryminacja" Kumpel w IT podpisał papier z babą z którą żyje by płacić mniejsze podatki, ale jakby był w związku z facetem to nie mógłby tego zrobić i płacić mniejszych podatków, ale to nie jest dyskryminacja
  • Odpowiedz
@lexico: od zawsze tak uważałam. Małżeństwo i pary homo nie są takimi samymi parami.
Przykład podany przez @kt13 ci to pokaże - powinni móc taki papier podpisać, ale niech nie nazywają tego małżeństwem, bo to jest zwyczajnie nielogiczne.
  • Odpowiedz