Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak sobie poradzić z zazdrością o narzeczonego? W przeszłości nie byłam w związku, on miał dziewczyny. Odczuwam retroaktywną zazdrość. Czasami mam mdłości (dosłownie), gdy pomyślę, że współżył z innymi kobietami i czuję wstręt. Nie mówi o byłych. Twierdzi, że nie interesują go te "stare kobiety" (jest ode mnie sporo statszy).
Lecz początku związku miał zdjęcia z byłą na telefonie. Usunął, gdy zrobiłam awanturę. Znalazłam profile ex na portalach społecznościowych. Okazało się, że ma męża (młodszego) i mocno się zaniedbała (on miał jej zdjęcia z młodości). Raz po pijaku z nostalgią wymienił imię innej byłej. Ona znalazła sobie Portugalczyka. W złości powiedziałam, że nie lubi Polaków i tylko szukała okazji, żeby znaleźć obcokrajowca. Zaczął wrzeszczeć i wyzywać mnie, że ona jest mądrzejsza ode mnie. Czasem słucha smutnych piosenek i płacze. Twierdzi, że to płacz spowodowany życiem. Tylko że to zawsze są piosenki o niespełnionej miłości albo o pierwszej miłości. Nie byłam wcześniej w związku. Czy to normalne, że on myśli o byłych?
#zwiazki #psychologia #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
Zaczął wrzeszczeć i wyzywać mnie, że ona jest mądrzejsza ode mnie.


@mirko_anonim: trochę ma racji, bo przeszłość jest przeszłością, a nie teraźniejszością, ale zastanów się raczej czy chcesz być z kimś, kto na tyle sobie nie radzi z emocjami, że wrzeszczy na ciebie i wyzywa cię. Bo to nie jest zdrowe, tak samo jak taka intensywna zazdrość o byłe.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim człowieku, nie niszcz sobie życia. Idź na terapię, stań na nogi finansowo, baw się z ludźmi w swoim wieku. Masz całe życie gotowe na piękne historie, nie marnuj go na takie dramaty.
Taki związek to ulepek z nie powiem czego łatany pierścionkiem - oświadczyny były po jakiejś kłótni? Nic tu nie jest normalne, łącznie z tym, że to go nie zostawiłaś po pierwszej takiej akcji.
Typ leczy kryzys wieku młodą
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie wiem, czy jest to normalne, zazdrość to na pewno komponent związku, do pewnego stopnia. A co do ciebie, pewnie chodzi o zaufanie, może traumy z twojej przeszłości lub jego zachowanie wywołują w tobie niepokój. Warto szczerze porozmawiać i wyjaśnić sytuację. Twoje uczucia są zrozumiałe, ale rozmowa może pomóc zbudować zaufanie i zrozumienie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Twoje zachowanie nie prowadzi do niczego więcej, jak dalszego podsycania nieracjonalnej zazdrości i głupich komentarzy w kłótniach. Niebieski zachowuje się, jakby był jakaś ciepłą #!$%@?ą, która nie potrafi ruszyć z życiem do przodu. Najlepiej się rozejść, bo Wasze sytuacje są niekompatybilne do zdrowego związku.
  • Odpowiedz
Nie byłam wcześniej w związku. Czy to normalne, że on myśli o byłych?


@mirko_anonim: Tak, jak on to robi, to nie.

Możliwe że jest z tobą, bo jesteś młoda i akurat się trafiłaś.

Uważaj na tego gagatka.
  • Odpowiedz
@Zenzenzen ten związek to już jest na stracenie. Ale zachowanie różowej też nie jest normalne i jej zazdrość do niczego dobrego nie doprowadzi jej w przyszłych relacjach.

Po co jej w obecnym związku opowieści i historię o byłych? Nie wiedząc wiele i tak jej #!$%@?, ma nawet objawy somatyczne swoich problemów (mdłości), a co gdyby wiedziała więcej? Szukanie i szperanie po rzeczach, wyszukiwanie ( zapewne wielogodzinne) po sieci profili byłych, interesowanie
  • Odpowiedz
@zrobie_tu_porzadek_: Moim zdaniem są dwa rodzaje zazdrości:
1. nieuzasadniona, nie ma się obiektywnych powodów do zazdrości, a takie emocje wynikają ze złych doświadczeń, niskiej samooceny itd.
2. Zazdrość uzasadniona - kiedy ma się powody do zazdrości, bo partner/partnerka zachowuje się w sposób, który wywołuje zazdrość/ podejrzliwość.

Ja wiem, że opka powinna chłodnym okiem do tego podejść, nie stalować byłych partnerek itd., ale to tak w teorii. W praktyce kiedy żywi
  • Odpowiedz
@Zenzenzen w większości zgadzam się z Tobą, ale są też osoby z syndromem Otella, którzy są chorobliwie zazdrośni. Niezależnie czy partner daje czy nie ku temu powody. Może OP nie ma jeszcze aż tak ciężkiego stanu, raczej wynika to z braku doświadczenia i nie wyrobionego zdrowego podejścia do związku. Gdyby sama była wcześniej w 2-3 związkach i wiedziała, jak wygląda taka relacja po zakończeniu, to może miałaby zdrowy dystans i brak
  • Odpowiedz