Wpis z mikrobloga

@WielkiPowrut88

: Tylko wynajem. Nic nie daje takiego komfortu jak wynajem. Możesz się z dnia na dzień przenieść na drugi koniec Polski. Nie interesują cię żadne naprawy, malowania, wymiania sprzętu itp.


Wszystko fajnie dokąd tylko nie trafisz na Janusza najmu ,który Ci chce zaoierdolic kaucje pod byle pretekstem ,albo sadzi się o jakieś wymyślone dopłaty. Są i tacy zmieniający co chwilę czynsz bo rynek się nakręcił jak np po przybyciu ukrow.
  • Odpowiedz
@lewniesprzymierzasiezkojotem zależy od momentu cyklu.
W 2008 ładowanie po same kule było bez sensu, w 2024 też jest bez sensu. Byłoby tak już od 2022, ale przyszedł pan Buda.

W 2015, 2018 ladowanie po same kulen było genialnym rozwiązaniem. W 2021 - potencjalnie ryzykowną decyzją, co pokazała późniejsza podwyżka stóp, ale dzięki Buda 2% dalej mega oplacalną

Wysokie stopy, niskie ceny -> po same
  • Odpowiedz
@lewniesprzymierzasiezkojotem Zależy od ceny wynajmu, lokalizacji i właściciela moim zdaniem. Ja mam spoko cenę wynajmu, właściciel jest ok, lokalizacja jest spoko, a sporą część kosztów wynajmu spłacam odsetkami z rocznych obligacji które kupiłem zamiast mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak coś się pozmienia to nie musisz się martwić o sprzedaż tylko raz dwa się wyprowadzasz i tyle, chociaż jakbym miał płacić z tysiąc więcej, to bym szukał
  • Odpowiedz
Wysokie stopy, niskie ceny -> po same kule

Niskie stopy, rosnące ceny -> po same kule

Niskie stopy, wysokie ceny -> po same kule (ostrożnie!)

Wysokie stopy, wysokie ceny -> najem


@OskariuszKonduktorski: problem że to co rozumiesz przez "wysokie" i "niskie" zmieniało się na przestrzeni lat. Jak rozumiem przedostatnia opcja odnosi się do 2021 a ostatnia do teraz. No to w 2021 ceny były pi razy drzwi 30-50% niższe niż teraz, więc dlaczego uważasz je
  • Odpowiedz
: Tylko wynajem. Nic nie daje takiego komfortu jak wynajem. Możesz się z dnia na dzień przenieść na drugi koniec Polski. Nie interesują cię żadne naprawy, malowania, wymiania sprzętu itp.


@WielkiPowrut88 tylko jak lubisz być ruchany w dupę. Aby mieć umowę bez określenia czasowego aby móc sie z dnia na dzień (a w praktyce chociaż z miesiąca na miesiąc) przenieść to musisz chyba jakiś luksusowy apartament wynajmować u gwiazdora.

Nie interesują
  • Odpowiedz