Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka. Ministerstwo Finansów planuje zmiany w dochodach Jednostek Samorządu Terytorialnego. Jeżeli zmiany wejdą w życie to #lublin w 2025 dostanie o 72mln więcej niż na podstawie obecnych przepisów. Także może doczekamy się większej ilości remontów ulic :P
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dr3vil: Roboty jest nie do przerobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Głęboka, Sowińskiego, Witosa, Unii Lubelskiej, Zana... Można tak wymieniać i wymieniać ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 1
@dr3vil: jak kasa na Sowińśkiego była to pokrzyczeli mieszkańcy i nie ma remontu. Tak samo jak z Głęboką. Tak samo jak z drogą pod lasem.

na początku proponuje uciszyć mieszkańców :P
  • Odpowiedz
  • 3
@MgrMarecki:

Zana - przetarg na projekt remontu.
Unii Lubelskiej - mają dostać z KPO.

Tylko co z tego jak kasa będzie jak zaraz aktywiści się zlecą i uga buga drzewa wycinajom. Wczoraj widziałem, że inba ws. remontu Samsonowicza dalej trwa. Były konsultacje, zmienili projekt ale dalej trzeba wyciac pare drzew i znowu afera xd
  • Odpowiedz
@Pituch Ustawa zmieniająca finansowanie samorządu terytorialnego to delikatnie mówiąc poważny problem dla ogarniętych włodarzy miast. Okazuje się, że samorządy, które oszczędzają, spłacają zadłużenie, mają mniej etatów w administracji, wydają mniej na utrzymanie miasta, mają niższe podatki dostaną duuuzo mniej środków według nowych wyliczeń

Czyli im większa obsługa długu, większe podatki, większa rozrzutność w administracji. Tym więcej kasy.
  • Odpowiedz
@Pituch: Ja wiem, że z KPO ma sporo być zrobione i jestem w miarę na bieżąco z przetargami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko mówię, że nie tylko Sowińskiego czeka na robotę a cała masa ulic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pituch: mnie do dziś zastanawia czego nie przedłużyli Granitowej do PKP. Pętla powinna być zbudowana niedaleko PKP. Małym nakładem pracy byłby znacznie łatwiejszy dojazd do dworca oraz podróżujący mieliby pod nosem komunikację miejską.
elgebar - @Pituch: mnie do dziś zastanawia czego nie przedłużyli Granitowej do PKP. P...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@ondraszek: stawia z obecnym budzetem, ale tutaj będzie niezły zastrzyk wpływów

@elgebar Dobić cię? Planowali to ogarnąć, ogłosili przetarg na dokumentacje, mieli połączyć Filaretów z Granitową. Nowa pętla os. Widok, mała pętla przy dworcu i... przyszli aktywiści, pokrzyczeli, że wytną drzewa, droga zablokuje dojście do lasu (jakby tego tory nie robili z jednym legalnym przejściem do lasu) , mieszkańcom wmówili, że zabiorą przystanki os. Widok (miały być) i Żuk
  • Odpowiedz