Wpis z mikrobloga

@incar: mam wrażenie, że to celowe zjawisko obniżania rangi autorytetów w pewnych tematach np. w tym przypadku uznanego językoznawcy, na rzecz influenserow i ludzi o wątpliwym intelekcie. W wielu przypadkach potem jest tak, że ludzie uwierzą osobie z milionem obserwujących niż osobie z setką publikacji naukowych, która nie idzie z nurtem "poprawnej" ideologi. Zubożanie intelektualne społeczeństwa.
  • Odpowiedz
dla.atencji i dla beki, w kontrze do bombelkowania. Trzeba być autystykiem.zeby nie widzieć że to jest bekowy wykwit ironicznej kultury internetowej


@Marysiabaton: patrząc po tym, jaki kwik rozległ się w internecie, śmiem twierdzić, że oni jednak poważnie podchodzą do takich kwestii wymioc... znaczy się, adopciny, psiecka, psyny i psórki itd.
  • Odpowiedz
@bregath: no i tak możemy sobie gdybać. Ja śmiem twierdzić, że to jest po prostu klasyczna spirala internetowej naparzanki w sezonie ogórkowym. Nie ma żadnego dowodu na to, że ludzie zastępują dzieci psami poza wishful thinking przegrywów, którzy lubią fantazjować o końcu cywilizacji i jakichś urojonych samotnych laskach z psami, bo nie chciały przegrywa.
  • Odpowiedz
  • 2
sezon ogórkowy, mówi to panu coś?


@thewhitestar: Imbe z Romanowskim, wybór von der leyen, postrzelenie trumpa, rezygnację bidena, wojnę na ukrainie i w strefie gazy nazywasz sezonem ogórkowym?
  • Odpowiedz
@incar: dla mnie ta cala dyskusja jest fundamentalnie jedynie wykrzykiwaniem haslem z obydwoch stron, tutaj nie ma dialogu:

Po jednej jest Bralczyk, ktory stoi niejako na strazy jezyka i mowi wyraznie: w polszczyznie jest tak i tak, dane slowa odnosza sie do takich i takich zjawisk/okreslen. tyle.
Po drugiej wszyscy ludzie ktorzy majac zwiazek emocjonalny (albo poprostu sie #!$%@? do Bralczyka), ze zwierzetami.
rozumiem, jezyk ewoluuje i niektore okreslenia zmieniaja
  • Odpowiedz
  • 2
@jeremy_bolm: zgadzam się. Dodam, że Bralczyk po prostu powiedział jak powinno się poprawnie używać pewnych sformułowań, ale przecież ci wszyscy ludzie ktorzy mają zwiazek emocjonalny ze zwierzętami nie muszą go słuchać, mogą sobie mówić jak im się żywnie podoba, może dla niektórych to będą śmieszne określenia (jak psiecko), i tyle. Ale robienie z tego powodu nagonki na Bralczyka jakby im wyrządził jakąś krzywdę to już jest wyższy poziom nie powiem
  • Odpowiedz
@incar: no to masz z 2022 z policyjnych statystyk "Funkcjonariusze Policji w 2022 r. wypełnili łącznie 61645 formularzy „Niebieska Karta – A”. Liczba osób, co do których istniało podejrzenie, że były dotknięte przemocą wyniosła ogółem 71631, z czego 51935 stanowiły kobiety 10982 osoby małoletnie, zaś 8714 mężczyźni. No faktycznie piekło mężczyzn co nie?? A ile nie zostało zgłoszonych? 51 tysięcy pobitych kobiet pewnie same chciały co nie?
  • Odpowiedz