Wpis z mikrobloga

Mirasy, w nawiązaniu do tego wpisu https://wykop.pl/wpis/74646193/jakas-wesz-ludzka-rozwalila-mi-auto-i-bezczelnie-z informuję, że wbrew panującej tutaj opinii, policjanty ustaliły co się stało i pofatygowały się o monitoring, ustaliły markę i rejestrację, ale nie mogą nic zrobić, w sensie nie mogą dalej ścigać, bo droga wewnętrzna. Natomiast zostałem pouczony, że w trybie art. 27 kpw mogę wystąpić z wnioskiem o ściganie. I w sumie, to czemu nie; czy ktoś z tutaj zgromadzonych orientuje się, jak to zrobić? Jaki wniosek i do kogo? Ktoś może przerabiał podobną sprawę i zechiałby się podzelić refleksjami. Zdjęcie pisma od policjantów do wglądu. #prawo #policja #patologiazewsi #motoryzacja #patologiazmiasta #kiciochpyta #ubezpieczenie #odszkodowanie
dzyndzla - Mirasy, w nawiązaniu do tego wpisu https://wykop.pl/wpis/74646193/jakas-we...

źródło: policjanty1

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Adams_GA: no właśnie o to chodzi, że nie mogę tego zgłosić z OC (czy mogę?), bo nie mam sprawcy; po to poszedłem na policję, żeby ustalili sprawcę, a z tego pisma wynika, że nie zrobią tego, pomimo monitoringu, bo wszystko się zadziało na drodze wewnętrznej. Zasadniczo zostałem z nagraniem, marką auta i tablicami rejestracyjnymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzyndzla: możesz zgłosić jak najbardziej. Dla OC liczy się "samochód" a nie sprawca i ten kto faktycznie prowadził. Mając takie pismo z policji oraz najlepiej nagranie, ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie bez większych problemów. A z chęcią ustali sprawcę, bo będzie mógł od niego całe pieniądze wypłacone Tobie odzyskać regresem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA: ah, to jest news; dzięki, bo nie wiedziałem; zgłoszę się zatem do ubezpieczyciela auta tego mośka, jak mi wypłacą kasę, to Ci wyślę dobrą flaszkę, w kontakcie
  • Odpowiedz
no właśnie o to chodzi, że nie mogę tego zgłosić z OC (czy mogę?), bo nie mam sprawcy;


@dzyndzla: Przeczytaj czy tam jest napisane, że nie ustalono sprawcy, czy że nie ustalono, czy doszło do wykroczenia z art. 98 kw. Poza tym OC jest na samochód, nie osobę.
  • Odpowiedz
  • 0
@niebiesko-niebieski: nie no, stoi tam, że nie ma wykroczenia z art. 98 kw; ja się nieprecyzyjnie wyraziłem we wpisie; to na czym mi zależało, to żeby policja, jak przy stłuczce, ustaliła kto winny i przekazała informacje potrzebne do zgłoszenia szkody u ubezpieczyciela; nie zrobili tego, bo prowadzili postępowanie w oparciu o 98 kw; w każdym razie, zgłosiłem się do ubezpieczyciela auta z pisma z roszczeniem, zobaczymy, choć nie robię sobie
  • Odpowiedz
zgłoszę się zatem do ubezpieczyciela auta tego mośka, jak mi wypłacą kasę, to Ci wyślę dobrą flaszkę, w kontakcie


@dzyndzla: mogłeś też próbować u swojego ubezpieczyciela w ramach BLS.
  • Odpowiedz
  • 0
@niebiesko-niebieski @Adams_GA @GeDox @Rzkrk @miken1200 no i właśnie do mnie UNIQA dzwoniła i potwierdzili likwidację szkody, w co szczerze mówiąc nie wierzyłem; dodatkowo, wziąłem sobie auto zastępcze na czas naprawy gruza; gość, co #!$%@?ł z miejsca chyba dostanie grubo po kieszeni; całość sprawy zajęła ponad 6 miechów; 15.01 jebnięcie, 17.01 zgłoszenie, 20.07 odpowiedź policji, 31.07 potwierdzenie likwidacji od ubezpieczyciela
dzięki @Adams_GA za pokierowanie, bo chciałem w
  • Odpowiedz