Wpis z mikrobloga

Niby dorośli są mądrzejsi, inteligentniejsi od dzieci a kto ma więcej wolnego? Jak mogli się dorośli tak zniewolić,skundlić i stworzyć taki nieludzki system.

Chodząc do podstawówki, liceum ma się ponad 2 miesiące wakacji+2 tygodnie ferii + majówka +święta Bożego Narodzenia+Wielkanoc+ wycieczki szkolne
Więc sumarycznie to około 3-3,5 miesiąca wolności.

A dorośli 2-4/5 tygodni urlopu i to nie zawsze i nie w każdym kraju.
W USA lub Japonii to już jak mają max 1-2 tygodnie to się cieszą.

Ręce opadają co te matoły zrobiły z tym światem.
Niby można się z umowy o pracę wypisywać co roku i wracać po 1-3 miesiącach ale pewnie za gorsza kasę lub nie do tej firmy co ostatnio.

Dlatego ja wybrałem bycie wolnym strzelcem i działalność Limited company.
Jak chcę to mogę 1-3 miesiące brać w zimę wolnego plus 1 tydzień w maju i 1 tydzień we wrześniu.
Czyli tak jak dzieciaki w szkołach 3-3,5 miesiąca w roku co roku.
I mimo to zarabiając dalej 35-45k£
To jest życie.

Mając te 50-60 lat myślę że mało kto będzie zadowolony z tych kilku tygodni standardowego urlopu, które dostawał przez te kilka ostatnich dekad i w sumie wiele nie mógł zdziałać bo 2-3 tygodnie to nic w takiej podróży lub exploracji planety, ledwo gdzieś pojedziesz i już musisz wracać.

A ja w tym czasie co roku wchodziłem w danym miejscu na świecie w prawdziwy klimat danego miejsca, bo to się dopiero zaczyna naprawdę czuć po tych 4-6 tygodniach.
Kto podróżował długo ten wie

#przemyslenia #uk #chadowezycie #wygryw #oswiadczenie #takaprawda #wakacje #urlop #korposwiat #pracbaza #praca #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #zarobki #oszczedzanie #podrozujzwykopem #podroze #bekazpodludzi #bekazlewactwa
  • 14
  • Odpowiedz
@adamsowaanon Prawda, na dalekim wschodzie od przodowników oczekuje się wręcz nieposiadania w ogóle czasu wolnego. Nie raz jak umiera osoba publiczna to się z wielką nobilitacją mówi o tym że "przez 20 lat nie opuścił ani jednego dnia w pracy" XDDD Na ulicy w Tokio widziałem typka w średnim wieku ubranego letko hipisowsko który gadał przez megafon o tym żeby się opamiętać z tym ekstremalnym pracoholizmem, ludzie go omijali na 30
  • Odpowiedz
@irenicus30: ja też uwielbiam moją pracę, jeżdżę tirem w UK.

Ale mam też mega hobby i jeżdżę bikepacking offroadem po różnych zakątkach świata,
Jedno i drugie jest super,
Ale tylko pracować to trochę szkoda tych niewykorzystanych możliwości
  • Odpowiedz
Prawda, na dalekim wschodzie od przodowników oczekuje się wręcz nieposiadania w ogóle czasu wolnego. Nie raz jak umiera osoba publiczna to się z wielką nobilitacją mówi o tym że "przez 20 lat nie opuścił ani jednego dnia w pracy" XDDD Na ulicy w Tokio widziałem typka w średnim wieku ubranego letko hipisowsko który gadał przez megafon o tym żeby się opamiętać z tym ekstremalnym pracoholizmem, ludzie go omijali na 30 metrów jak obrzyganego żula.


Jaka branża Miras?


@Skuner: Dlatego dla mnie nie istnieje bardziej skundlona nacja niż japonia no może ruscy
  • Odpowiedz
@adamsowaanon Skundlona to moim zdaniem kiepskie słowo bo wielu z tych ludzi wcale nie chce tak żyć ale tam ekstremalny kolektywizm napiera na człowieka z siłą miliona ton. Dowodem na to jest dramatyczny poziom samobójstw, chorób psychicznych i dzietności. Przy takiej presji całego otoczenia ludzi posiadających zdolność do pójścia pod prąd jest promil i często są skazani na ostracyzm tak jak piszesz. Niestety nikt nie chce dojrzeć tego że na ich
  • Odpowiedz
@adamsowaanon:

też myślałem o tym żeby na contract robić. Co robisz jeśli można wiedzieć?

edit: a okej, tir, już widzę. Fajny system i zazdroszczę. Też chciałbym lecieć takim systemem tylko w wielu branżach to jest niemożliwe.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Studia to był absurdalny czas pod względem możliwości decydowania o swoim wolnym czasie. Nic takiego się później nie powtarza, chyba, że sobie uzbierasz poduszkę i zwolnisz się z pracy by mieć wakacje. Piękne to były czasy, choć krótkie, bo szybko wszedłem w kołchoźniczo-biurowy tryb życia.
  • Odpowiedz
@crewlove: ja na studiach nie bylem ale w technikum tak i rzeczywiscie bylo duzo czasu wolnego,

Nie wiem jak ludzie mogli tak cenny zasob oddac tak ooo bez walki,
Ja na szczescie mam taka branze w uk ze co roku od nowego roku do marca zazwyczaj jest mniej pracy, co prawda dla mnie by byla po kilku latach wspolpracy z tym samym klientem, ale wykorzystuje fakt ze wtedy mozna zniknac
  • Odpowiedz
Nie wiem jak ludzie mogli tak cenny zasob oddac tak ooo bez walki,


@adamsowaanon: Walka trwa. Prawa pracownicze, 40-godzinny tydzień pracy, płatny urlop - te osiągnięcia zostały wywalczone przez związki zawodowe i ruchy robotnicze a nie podarowane przez "chlebodawców".
  • Odpowiedz