Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak ja nie cierpię tego socjalu. Jakis mirek napisal ze ma dwojke dzieci, 35 lat, kredyt na mieszkanie od 6 lat i "placimy w #!$%@? duze podatki, a praktycznie nie dostal (z powrotem) czlowiek totalnie nic".

Jprd sprobuj moze tak wiecej empatii nastepnym razem. Sprobuj byc takim 5/10 facetem nieinformatykiem w Polsce co ma 28-38 lat teraz.

- przez ostatnie 8-15 lat cos pracujesz, cos odkladasz, cos inwestujesz ale wciaz nie stac cie na kredyt
- zadna różowa na ciebie nie popatrzy bo nie masz bogatej rodziny, nie jestes przystojny, nie masz mieszkania, plus jest stado innych gosci na twoje miejsce
- a jak nie ma kobiety to i nie ma dzieci
- przychodzi lockdown, przychodzi inflacja zjada ci oszczednosci ktore odkladales na mieszkanie a do tego mniej oszczedzasz bo wiecej placisz za spozywke w sklepie
- przychodzi pompa na beton wiec XD jeszcze mniej cie stac na mieszkanie
- podwyszaja oplaty za prad, gaz, czynsz, wynajem, podatki.
- Łożysz na 500+, 800+, 13, 14, na fundusze sprawiedliwosci, na Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, na wakajki kredytowe, na wakajki pod grucha, na ZUSY, KRUSY, na urlopy maciezynskie, na zlobki publiczne, na zerowy podatek do 26, na !%)!#@!@#%$ wszystko
- Lata mijaja,a ty stajesz sie, zmarszczki, problemy z plecami, nic z tego zycia nie masz, widzisz jak polowe roku siedzenia w pracy oddajesz w podatkach na socjale
- patrzysz jak synkowie deweloperow rozbijaja sie lambo z mlodymi julkami
- wracasz do pustego domu zmeczony po 12h dyzurze.
- liczysz ze moze wreszcie, po 10 latach czekania, partia na ktora glosowales zniesie podatek belki, lub opodatkuje wynajem bardziej lub katastralny. Lub moze podwyzszy kwote wolna od podatku.
- A takiego! Pigulka po, doplaty do invitro, mniej religii w szkolach i jeszcze wizja doplat z twoich pieniedzy na nastepne lambo dla synka dewelopera w bk0
- wizja twojej emerytury za 30 lat przy spadajacej dzietnosci (przypominam ze nie z mojej winy - ja chce dzieci), przy cenach nieruchomosci, przy zmianach klimatu napawa cie niesamowitym optymizmem i checia wstania jutro rano by ponownie oddac ponad 6h jutrzejszego dnia w podatkach na nieswoje bombelki. /s

I TY MI !@$)@#! MOWISZ ZE NIE DOSTALES PRAWIE TOTALNIE NIC?!?!?!?!?!!?

Nie cierpie tego kraju, nie cierpie takich !)%*@! jak ty co widza najdalej niz swoj koniec nosa,
nie cierpie ludzi.

#zalesie #przegryw #nieruchomosci #ekonomia #logikaniebieskichpaskow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W sumie czuje to samo. mimo że jestem informatycznym świrem to i tak mnie nie stać na mieszkanie. To co odkładałem całe życie kosztem przyjemności, wakacji i rozwijania pasji zjadła inflacja. Zamiast przybliżać sie do celu caly czas sie oddalam
  • Odpowiedz
@najwyzszymaszt: Najfajniej się czyta takie historie, że ktoś odkładał całe życie i wszystko zjadła inflacja, a potem analitycy stwierdzają, że zaraz będziemy obniżać stopy - kto będzie trzymał walutę w takim przypadku? Chyba tylko masochista. Glapiński z Morawieckim pokazali, że walutę można zniszczyć w kilkanaście miesięcy
jacos911 - @najwyzszymaszt: Najfajniej się czyta takie historie, że ktoś odkładał cał...

źródło: milioner

Pobierz
  • Odpowiedz
partia na ktora glosowales zniesie podatek belki, lub opodatkuje wynajem bardziej lub katastralny. Lub moze podwyzszy kwote wolna od podatku.


@mirko_anonim:
No, ale masz to co chciałeś, w czym problem? Nawet z nazwy "podatek Belki" można się domyślić, że wprowadził go... Belka, czyli ktoś ze środowiska KO. PO też nie obniżało podatków mimo deklaracji (3x15% - program sprzed kilkunastu lat).
Z opisu nie wygląda na to, że jesteś bardzo młody
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jest lekarstwo, nazywa się emigracja. Najprawdopodobniej niedługo dojdzie do niej w skali podobnej jak po wejściu do UE. Polska straciła swój jedyny atut - bycia krajem tanim do życia. Nieruchomości to tylko wisienka na torcie. Nie opłaca się tu żyć w epoce globalizmu, to naprawdę bardzo łatwy rachunek.
  • Odpowiedz
liczysz ze moze wreszcie, po 10 latach czekania, partia na ktora glosowales zniesie podatek belki, lub opodatkuje wynajem bardziej lub katastralny. Lub moze podwyzszy kwote wolna od podatku.


@mirko_anonim: doczytałem do tego momentu. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndalo :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a mi PiS po tylo latach #!$%@? mnie z moich pieniedziy ( nie liczac 1 roku przepracowanego bez PIT) na sam koniec z hukiem dal kredyt 2 % i przez to przez 10 lat dostaje 2000+ miesięcznie i mam swoje mieszkanie i nie musze juz dziadować naa wynajmie, dziekuję pan Kczyński. Oddaliście z nawiązką to co #!$%@?ście.
  • Odpowiedz
@bugzer xd ty dalej spłacasz kredyt jak czarnych a koczor z kolegami co ci "doł" mają po 3-4 mieszkania na kasie którą ukradli ci z podatków. Masz ty łeb.
  • Odpowiedz
  • 0
@emasele: #!$%@? mnie to boli jak rata to 10% moich dochodów xd. Wedlug takich debili jak ty powineinem placic komus i splacac komus kredyt niz sam sobie splacac kredyt na mieszkanie ktore rosnie na wartosci i moge je w kazdej chwili sprzedac i na nim zarobic Od zawsze miales leb do interesow wariacie
  • Odpowiedz
@bugzer jest nawet ciut głupszy niż myślałem.
Ja też mam mieszkanie i spłacam kreskę i co z tego?
Tylko nie tasuje się do kaczora i jego ludzkich panów że dali kredyt 2% skoro ty im to w zębach przyniosłeś w podatkach a jeszcze zayebali sobie z tego dole i mają 3 miezkania i porsche

Okradli cie na stówkę i dali ci 10 zł i spoko xd
Jak to było? Ta władza
  • Odpowiedz
@emasele: niee no #!$%@? jestes #!$%@? debilem serio. Wiesz gdzie jestesmy? Wiesz na czym polega ten portal? zabrali mi w podatkach grosze w porownaniu do 200k ktore otrzymam z twoich podatków ćwierćinteligencie. W odroznieniu od ciebei potrafie liczyc i wiem ze bede 200k na plusie + nie bede spolacal nikomu kredytu tylko splacal swoje miezkanie. Przemysl to 5 razy i wroc to i przepros za bycie idiota
  • Odpowiedz
@mirko_anonim tak głosować i oczekiwac że będzie lepiej :D
To ciągle to samo szambo co było 9 lat temu i co było przez ostatnie 8 lat. Tu się liczą tylko interesy bogatych ludzi, a nie biedaków takich jak my :) My jesteśmy tylko cyferką w ich excelu.
Dopóki nie nauczycie się głosować wyłącznie na nowych, to nic sie nie zmieni, to ciągle będą te same koneksje i biznesy.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Nie będąc kastą nie będziesz miał nic, nie wybijesz się z klasy średniej niższej.
I nie, dług u żyda w banku na pół miliona nie robi z ciebie klasy średniej tylko jesteś na poziomie lumpa mieszkającego w kartonie bo jesteś na minusie, jak nie spłacisz to tracisz wszystko.

Dlatego ja całe życie grzebię w dupie i w nosie czasami w tej kolejności i jestem ciągle na takim samym poziomie jak moi rówieśnicy, emerytury nie będę miał bo nie muszę bo kapitalizm i konsumpcjonizm się tak rozpędzi, że na moją emeryturę będą pracowały kuce i oskarki chcący lambo i walki na galach dla przygłupów a i tak nie będą mieli niczego tylko dług u żyda bankiera, za to ja będę miał gwarantowany dochód podstawowy i będę dalej leżał w wyrze i grzebał w dupie i w nosie, często w tej kolejności

Jeżeli ktoś nie wierzy to polecam pojechać na zachód, tam są rodziny turków które żyją tak od pokoleń, albo w UK nieroby siedzą sobie i walą konia a przygłupy na nich pracują bo myślą, że się czegoś dorobią a się dorobią tylko garba i
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Bardzo nam przykro, że nie jesteś przystojny, tylko co z tego? Należy Ci się własnościowe mieszkanie, bo masz pecha w życiu i nie ruchasz? A co powiesz tym co jeżdżą na wózku, całe życie spędzają z pompą insulinową, albo czekaja na przeszep nerki? A może wolałbyś się urodzić w kraju III świata jak większość światowej populacji? Ewentualnie może być też 1900 rok, jak osiągasz dorosłość to połowa rodziny
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @LaurenceFass @nikifor @Krzyhuu @marcinpodlas8: Widzisz, to sie nazywa glosowaniem na mniejsze zlo. Przynajmniej teraz tak nie rozkradaja moich pieniedzy jak za PIS. Oczywiscie, socjal jak plynal tak i dalej plynie ale przynajmniej nie ma wyprowadzania pieniedzy na agregaty, maseczki, jachty, domy publiczne w rzeszowie z nieletnimi, pck, kilometrowki, fundusze czy izere. Mialem jedynie mala nadzieje ze WRESZCIE cos dostane w zamian za te 10 lat tyrania, ale nie.

@KubekBezUcha: @MajorKusiol Emigracja aka uciekanie od problemu - to nie jest rozwiazanie ,albo inaczej, nie powinno byc rozwiazaniem. Uciekanie z wlasnego kraju to powinna byc ostatecznosc a politycy i kraj powinni robic wszystko by obywatelom chcialo sie zyc w ich kraju. Zaczynac wszystko od zera w wieku 34 lat, znajomosci, prace, kontakty, administracje, papiery to jest troche poryte.

@emasele: Ale przynajmniej @bugzer dostal cos z powrotem, tak jak ten #%$ o ktorym pisalem
  • Odpowiedz
na agregaty, maseczki, jachty, domy publiczne w rzeszowie z nieletnimi, pck, kilometrowki, fundusze czy izere


@mirko_anonim:
Już masz dotacje na rowery elektryczne, próbę dotacji na stare wiatraki z Niemiec, stare auta elektryczne...
  • Odpowiedz
@mirko_anonim na mniejsze zło? Tak nie kradną? :D Czuje jakby to był rok 2015, wtedy wygrała przeciwna partia, a argumentacja głosujących była identyczna.
Szykuj wielkie wiadro wazeliny.
  • Odpowiedz