Wpis z mikrobloga

Lekarz medycyny pracy to sztucznie utworzone stanowisko żeby wyciągać pieniądze od ludzi. Czy komuś z was taki lekarz nie dał zaświadczenia do nowej pracy? To powinno być zlikwidowane albo jak już to pielęgniarka powinna wystawiać taki kwit. Sztuczny tłum robię w placówce a gość który ma mnie przyjąć powinien w tym czasie ludziom pomagać zamiast takimi bzdurami się zajmować. #medycyna #pracbaza
  • 24
  • Odpowiedz
@dawidfischer4: ja raz nie dostałem zaświadczenia bo zwyczajnie się nie nadawałem do powrotu do pracy, potem wpisał mi warunki pracy, innym razem wpisał mi soczewki do pracy na wysokości. Także tak, jest potrzebny. I nigdy za takie coś nie płaciłem.
  • Odpowiedz
@dawidfischer4 kiedyś byłem u okulisty po zaświadczenie do pracy. Dziadek w godzinę wystawił dokładnie 60 takich zaswiadczeń. Najlepsze jak jakiś Ukrainiec stał przy nim i mówił co reszta widzi na tablicy do badania widzenia.
  • Odpowiedz
I nadal uważasz że tego typu lekarz jest potrzebny?


@dawidfischer4: tak, następnym razem miałem już wadę wzroku (starość nie radość) i praca była dużo wyżej. Mam już czwarte okulary i niestety, tym razem oba szkła mam z wadą.
  • Odpowiedz
  • 2
@aarahon

>I nadal uważasz że tego typu lekarz jest potrzebny?


@dawidfischer4: tak, następnym razem miałem już wadę wzroku (starość nie radość) i praca była dużo wyżej. Mam już czwarte okulary i niestety, tym razem oba szkła mam z wadą.

Przed chwilą pisałeś że nie jesteś ślepy, teraz uważasz inaczej, nosisz okulary 0 zamiast normalnych i to czwarta pare. Stary wydaje mi się ,że ty powinieneś nie do medycyny pracy
  • Odpowiedz
  • 3
@dawidfischer4: a ja uważam że ty powinieneś się zapisać do którejś ze szczujni propagandowej bo masz dokładnie te same metody kłamstwa i manipulacji co oni ¯\(ツ)/¯

Przecież to ty manipulujesz i oszukujesz lekarza na wizycie wada wzroku której nie masz bo nosisz okulary 0. Gość zamiast zajmowania się tobą i twoimi pierdołami ze wzrokiem w tym czasie mógł komuś zdiagnozować raka. A jak jesteś ślepy to okulista powinien cię zbadać
  • Odpowiedz
@dawidfischer4: w salonach optycznych są optometryści, a nie okuliści.

ad. topic
Jest bardzo różnie. Jak ktoś jest zdrowy to tego nie potrzebuje, ale.. statystyka robi robotę. Takie rzeczy jak przesiewowe RTG klatki pozwala czasem np. wykryć raka płuc. Głupie badania krwi pozwalają zauważyć, że coś jest nie tak. I niższym kosztem dla państwa jest wymuszać na wszystkich pracownikach robienie tych badań co rok czy dwa niż liczyć, że ludzie sami
  • Odpowiedz
@dawidfischer4: to to pół biedy, ja znam babę z padaczką i chłopa z cukrzycą (który co jakiś czas sobie zasłabnie a i ledwo widzi) i oboje mają prawo jazdy bezterminowe, a ja zdrowy chłop (mam abo luxmed, więc przebadałem wszystko) mam terminowe...
  • Odpowiedz
@aarahon A gdyby nie badania lekarskie to bys sie biedniutki zgubil i nie nosil okularow?
@dawidfischer4 Oczywiscie ze ta instytucja sluzy tylko oraniu ludzi z kasy.

Do momentu w ktorym nie jest to praca specjalistyczna z wysokosciami powyzej 10m/pradem/ochrona zdrowia itd badania sa zbedne.
  • Odpowiedz
  • 3
@Bordomir

@dawidfischer4: w salonach optycznych są optometryści, a nie okuliści.


ad. topic

Jest bardzo różnie. Jak ktoś jest zdrowy to tego nie potrzebuje, ale.. statystyka robi robotę. Takie rzeczy jak przesiewowe RTG klatki pozwala czasem np. wykryć raka płuc. Głupie badania krwi pozwalają zauważyć, że coś jest nie tak. I niższym kosztem dla państwa jest wymuszać na wszystkich pracownikach robienie tych badań co rok czy dwa niż liczyć, że ludzie sami z siebie będą
  • Odpowiedz
A gdyby nie badania lekarskie to bys sie biedniutki zgubil i nie nosil okularow?


@NexciaK: nie, okulary nosiłbym ale o tym że na wysokości nie można mieć okularów to nie wiedziałem. W momencie gdybym zakładał kask, uprząż i wchodził na wysokość to muszę mieć soczewki kontaktowe. Gdy miałem zerówki, nie musiałem bo nosiłem je ze względu na astygmatyzm a nie dlatego że widziałem niewyraźnie.
  • Odpowiedz
Przecież to ty manipulujesz i oszukujesz lekarza na wizycie wada wzroku której nie masz bo nosisz okulary 0.


@dawidfischer4: one są po to żeby korygować astygmatyzm. Nie potrzebuję ich do pracy na wysokości.

@dawidfischer4 jak ty jesteś głupi to radziłbym skierować się do kogoś mądrzejszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dawidfischer4: Pomijając różne patologie itd., to przecież specyfiką lekarza medycyny pracy jest to żeby potwierdzić, że jesteś zdrowy, a nie jak inni lekarze, gdzie idziesz z objawami i on potwierdza, że jesteś chory. Specyfiką tego zawodu jest właśnie odwrotnosc. Jakby lekarz medycyny pracy odjebywał z 30% ludzi, to uważałbyś wtedy że taki zawód mam sens i jest potrzebny czy o co chodzi. Masz pretensję, że zdecydowana większość ludzi jest zdrowa
  • Odpowiedz
wpisał mi soczewki do pracy na wysokości


@aarahon: mi chłop wpisał wade wzroku i NIEMOŻLIWOŚĆ pracy na wysokościach, co było wymagane w rekrutacji do technikum xD
  • Odpowiedz