Wpis z mikrobloga

Siemka, chciałbym usłyszeć od was radę sportowo-żywieniową

Mam 21 lat, ważę 74 kg przy wzroście 181 cm.

Chciałbym zacząć chodzić na siłownię i trochę zwiększyć masę, generalnie jestem dość chudy ale ostatnio lekko zaczyna odstawać mi bebzol

Jak się za to zabrać? Najpierw wziąć się za redukcję żeby brzuch zniknął i dopiero potem masa + ćwiczenia?

#silownia #mikrokoksy #sport #dieta #jedzenie #odzywianie #kfd
  • 10
  • Odpowiedz
@Kamkam55: to już zależy od tego co wolisz osiągnąć najpierw. Możesz zgubić bebzon, ale nie zbudujesz wtedy za dużo masy, ale będziesz miał dobry punkt wyjściowy do późniejszego masowania, a możesz też najpierw przypasować, ale wtedy albo doprowadzisz się do dużego zalania i później redukcja będzie trwała długo, albo szybko skończysz masę i też nie zbudujesz nie wiadomo jakiej ilości mięśni. Osobiście bym redukował, ale ja po prostu już nie
  • Odpowiedz
  • 1
@Yeahido: @Akos według kalkulatorów online mam 14-16% bodyfat, to nie jest dobry moment na masowanie?

Brzuch nie odstaje jakoś mega, ja też mam trochę taką budowę lordozową, że naturalnie dupa i brzuch odstają
  • Odpowiedz
@Kamkam55: Na samym początku najlepiej po prostu zabrać się za regularne ćwiczenia, dobry sen i zdrową dietą z odpowiednią podażą białka. Skup się na dobrej technice i systematyczności, a po roku możesz sobie zawracać głowę cyklami masy i redukcji imo
  • Odpowiedz
@Kamkam55: Najlepiej wystartuj z jakąś kaloryką przybliżona do twojego zapotrzebowania. Zaczynasz ćwiczyć, na spokojnie sobie ogarniasz co i jak i patrzysz na zmiany wagi, dzięki czemu będziesz widział jakie masz realne zapotrzebowanie. Jak już wiesz jakie masz zapotrzebowanie to lecisz z minimalnym plusem, na spokojnie dołożysz mięsa trochę,będziesz lepiej wyglądać nawet mając trochę tłuszczu i będzie potem łatwiejsza redukcja i nie będziesz wyglądać jak kościotrup jak będziesz chciał dociąć. Ewentualnie
  • Odpowiedz
@Kamkam55: nawet specjalistyczne skanery, które liczą twój % tłuszczu przez prześwietlenie cię jak roentgenem, są gówno warte, a co dopiero jakiś formularzyk na jakiejś stronce. Ale i tak najważniejsze że NIE POTRZEBUJESZ tej informacji. Chcesz w którymś momencie spojrzeć w lustro i móc powiedzieć "no, i o to chodziło" a nie "mam 21% bodyfatu +/- 37%"

Jeżeli oceniasz, że wystaje ci brzuch i dupa bo masz za bardzo wygięty kregosłup,
  • Odpowiedz