Wpis z mikrobloga

#duda został zaobserwowany, jak ćwiczy na siłowni.

W internecie zachwyt:
„najważniejsze, że ćwiczy i że jest w miarę wysportowany”
„to dobrze, że prezydent dba o ciało”
„sprawny prezydent to zaszczyt dla kraju”
„wygląda przyzwoicie”
„to jest mój prezydent, cieszę się, że taka osoba reprezentuje mój kraj”
„gratuluję świetnej formy i życzę sukcesów w polityce”
„nie jest opasłym świniakiem”
„cieszę się, że reprezentant naszego kraju ćwiczy cokolwiek”

No właśnie... To nie są wpisy z fanpejdża kancelarii prezydenta, ale komentarze pod filmikiem z jakiegoś kanału o fitnessie na YouTube.
Mam jakiś dysonans poznawczy. Bo ja nie widzę tego, co inni widzą. Nie widzę wysportowanego człowieka. A jeżeli jego sylwetka uchodzi za wysportowaną, to poprzeczka upadła już naprawdę nisko. Widzę człowieka z zaokrągloną buzią i brzusiem i zachodzę w głowę. Tylko tyle już wystarczy, żeby uchodzić za wysportowanego? Przecież te komentarze pisali ludzie, którzy, jak twierdzą, nawet nie są jego zwolennikami. Oczekiwania już są tak niskie, żeby zadowolić publikę? Wysportowany to może jest Justin Trudeau, równolatek Andrzeja, który w młodości trenował boks albo jego ojciec, który był judoką. Nie mówiąc już o Kliczce.
Mam wrażenie, że oczekiwania społeczeństwa, jakieś standardy poszybowały mocno w dół. Nie ma co się dziwić, skoro Polacy są jednym z najmniej wysportowanych narodów w UE, to Duda machający hantlekami to dla nich wielkie show.
Przypomina mi to, jak podstarzałe nauczycielki I urzędniczki były rozanielone, gdy ich guru Tusk potrafił sklecić dwa zdania po angielsku przed wyjazdem do Brukseli.

To nie jest kraj ludzi ambitnych. ()

#polityka #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #4konserwy #sport
AlexBrown - #Duda został zaobserwowany, jak ćwiczy na siłowni.

 W internecie zachwyt...

źródło: temp_file893282157349306636

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 16
@AlexBrown: nie widzisz różnicy w tym, że ktoś ćwiczy całe życie i jest to jego praca a tym, że ktoś w wieku 50 lat będąc prezydentem kraju wziął się za siebie i zaczął ćwiczyć. I tak, jak na kogoś w jego wieku to wygląda bardzo ok, szczególnie biorąc pod uwagę staż.
  • Odpowiedz
  • 1
@JegoKrolewskaMosc no właśnie jesteś potwierdzeniem tego, co napisałem. Ludzie mają podnietę, bo polityk ćwiczy. Łiła-łała. Szok. To tak jak buła podnieta, że Biedroń jeździ do pracy rowerem. Wielka sensacja.
  • Odpowiedz