Wpis z mikrobloga

Jak czytam korposzczurskie pierdu pierdu pod tym znaleziskiem dot. pracy zdalnej w Techlandzie to przekonuję się, by jednak przebranżowić się na medycynę, pókim młody. Dostanę PWZ i będę miał chronione plecy przez innych lekarzy. Nic o nas bez nas.

Ludzie w korpo to są cholerne cipy, zamiast bronić tego wielkiego przywileju od losu, jakim jest praca zdalna to oni sami próbują wykładać argumenty swoim overlordom by ich batem zagonić do biur xD

#medycyna #korposwiat #pracbaza #programista15k #pracazdalna
  • 11
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: wiesz, to akurat nie jest dobry przypadek bo Techland tym ruchem raczej pokazuje, że wycofuje się powoli z rynku :P Zamykają studia, notują rekordowe straty, w ten sposób ludzie sami im odejdą
  • Odpowiedz
  • 1
@aircod: ja wiem, mi chodzi o to jaki tam jest rak w dyskusji. Boże, ludzie autentycznie piszą, że chcą zapieprzać do biura, bo się "rozleniwiają" albo chcą spotkać się z ludźmi. Niezorganizowane i głupie cipy bez znajomych/życia prywatnego, taki klaruje się też obraz.
  • Odpowiedz
, ludzie autentycznie piszą, że chcą zapieprzać do biura, bo się "rozleniwiają


@kawalerka15k: jakiś mały ułamek, zdecydowana większość chwali sobie robotę full zdalną albo hybrydową wedle uznania.
Mnie bardziej śmieszą zawsze teorie spiskowe przy tych "powrotach do biur" jak to zły zarząd się uwziął na pracowników albo im szkoda, że biuro jest puste xD.
  • Odpowiedz
  • 0
@NieRozumiemIronii: > Mnie bardziej śmieszą zawsze teorie spiskowe przy tych "powrotach do biur" jak to zły zarząd się uwziął na pracowników albo im szkoda, że biuro jest puste xD.

Co do tych pustych biur to coś w tym jest. Poczytaj o tym jak to wygląda w Stanach i dlaczego te powierzchnie biurowe są tak ważne dla firm - chodzi o kwestie podatkowe (to nie teoria spiskowa), tudzież sytuację na rynku
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: kilku krzykaczy zawsze się znajdzie, to Internet - statystyki pokazują coś innego, praca zdalna to trend i już stały element nie tylko IT, ale różnych zawodów biurowych. Z resztą COVID tylko to pobudził, już przed COVID praca zdalna to nie było coś dziwnego (przynajmniej w IT), większość moich znajomych już od kilkunastu lat pracuje zdalnie.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: jeśli to w jakiś sposób im optymalizuje podatki i zwiększa zyski to decyzja zrozumiała, w PL nie znam takiego mechanizmu. Umowa najmu na 5 lub 10 lat, czasem można wcześniej wypowiedzieć i zapłacić roczny czynsz kary.
Celem firmy jest przynoszenie maksymalnych zysków, utrzymując pracę zdalną mają bardziej atrakcyjną ofertę dla pracownika i szersze grono odbiorców :-) Jak kasują, to stoi za tym coś więcej niż kaprys CEO.
  • Odpowiedz
Mnie bardziej śmieszą zawsze teorie spiskowe przy tych "powrotach do biur" jak to zły zarząd się uwziął na pracowników albo im szkoda, że biuro jest puste xD.


@kawalerka15k @NieRozumiemIronii: prawda jest po prostu taka, że większość ludzi się na zdalnej #!$%@?, robi dwa etaty, leży inwencja pracowników (to bądź co bądź branża kreatywna), a także zgranie zespołów. Dla pracowników fajnie, ale szefostwo odpowiedzialne za dowożenie hajsu widzi to inaczej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Romska_Palo_Ul_Laputa: > prawda jest po prostu taka, że większość ludzi się na zdalnej #!$%@?, robi dwa etaty, leży inwencja pracowników (to bądź co bądź branża kreatywna), a także zgranie zespołów.

Ale pierdzielisz. Jeszcze nie spotkałem nikogo, kto naprawdę by robił dwa etaty, a Ty mówisz o "większości". Masz proste możliwości weryfikacji, czy ktoś się naprawdę opierdziela niezależnie od tego gdzie i jak pracuje i jakoś u mnie jest zawsze business
  • Odpowiedz
Już nie ma powrotu do pre-2020.


@kawalerka15k: no właśnie, nie ma. Nastał powoli rynek pracodawcy i serio nikogo już pogróżki, że ktoś tam będzie niezadowolony i odejdzie nie obchodzą. Najpierw musi mieć gdzie odejść;) - czyli znaleźć pracę nadal zdalną za co najmniej taką samą kasę. Większość zagryzie zęby i będzie śmigać do biura.
  • Odpowiedz