Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że nasz merytoryczny marszałek ma takich kilka tanich, wyuczonych trików dobrego populisty, które stosuje w zasadzie w każdej rozmowie z dziennikarzem w dowolnych kontekstach, żeby nie wydało się, że tak naprawdę nie ma pojęcia na żaden temat:

"O tym coraz częściej mówi się w kuluarach poważnej polityki" - to ma sprawić wrażenie, że ktoś ważny na świecie rozmawia z Krzysztofem Bosakiem, co oczywiście jest bzdurą.

"O tym jednak w ogóle się nie mówi" - to najczęściej jest albo jakiś fake news albo rzecz o której powszechnie się mówi. Ten slogan najczęściej tworzy combo z poprzednim.

"Jeżeli to się potwierdzi, to jest skandal" - to się z jakiegoś powodu nigdy nie potwierdza.

"Rozmawiałem z ......... i opinie są różne" - tutaj można zmyślić kogokolwiek pod tezę. Generałowie, mleczarze, plantatorzy urugwajscy...

"Nie było na ten temat żadnej debaty w parlamencie" - to trik na wypadek, jak coś w Polsce Bosakowi się nie podoba (wszystko mu się nie podoba), ale za bardzo nie wie co z tym zrobić.

#polityka #sejm #bekazkonfederacji #konfederacja #bekazpisu
Amatorro - Zauważyłem, że nasz merytoryczny marszałek ma takich kilka tanich, wyuczon...

źródło: 000I8YQJCXQWAPOB-C324-F4

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robert_blaszczykowski: Nikt nie podejmuje wyjścia z UE, Bosak też, większość sondażowa Polaków też.
To jest tak samo ważny temat, jak ta kometa co ma rozłupać Ziemię na pół (nie istnieje taka). xD No ale rozłupanie Ziemi nie jest ważne?! Zapytasz? xDDD
  • Odpowiedz
ja też zauważyłem że nasz merytoryczny premier ma kilka tanich l, wyuczonych trików. A ponadto jak ognia unika wywiadów w takich redakcjach jak RMF FM, tylko chodzi do TVN gdzie dziennikarz przed nim klęczy na wywiadach


@Xefirex: Bo premierzy generalnie nie chodzą po redakcjach udzielać wywiadów. Kojarzysz jakiś wywiad z Morawieckim poza TVP i ewentualnie Ziemcem z TVP w RMF?
Dziwi mnie, że Tusk nawet do TVN poszedł. Masz link?
  • Odpowiedz
Zauważyłem, że nasz merytoryczny marszałek ma takich kilka tanich, wyuczonych trików dobrego populisty,

"O tym coraz częściej mówi się w kuluarach poważnej polityki"

"Rozmawiałem z ......... i opinie są różne"


@Amatorro: To wcale nie są wyuczone triki, Bosak to fan Gothica ( ͡º ͜ʖ͡º)
OrcSpearmiarz - >Zauważyłem, że nasz merytoryczny marszałek ma takich kilka tanich, w...
  • Odpowiedz
Tak #!$%@?, wyjście z UE to marginalna sprawa i nie warto o tym mówić


@robert_blaszczykowski: bo wyjście z UE to temat, który nie istnieje. Zwykłe pieprzenie dziennikarzy o czymś, co w obecnej sytuacji jest bezzasadne. Prostacki trik do walenia w prawaków.

"Dziennikarze" zamiast pytać o bieżące ważne sprawy, zadają idiotyczne pytania o hipotetyczne scenariusze za x lat.
  • Odpowiedz
@Xefirex: Memcen też nie chodzi na wywiady wszędzie XD
@Hylfnur: W republice albo KorwinTV słyszał że klęczą przed Tuskiem więc na c--j Tobie jakieś jeszcze dowody?
Onet też wiadomo na usługach Tuska, a że to Onet wywołał aferkę z zatrzymaniem żołnierzy, nie ważne. Szkoda że ci tzw symetryści zapomnieli o aferach PiSu które media ówczesnego głównego nurtu starały się przemilczeć a gdy się już nie dało tego zrobić
  • Odpowiedz
Tak k---a, wyjście z UE to marginalna sprawa i nie warto o tym mówić


@robert_blaszczykowskitak marginalna bo praktycznie NIKT nie bierze w tej chwili takiego kroku pod uwagę, nawet najwięksi eurosceptycy chcą reformy UE (a w zasadzie powrotu do tego co było jak do niej wchodziliśmy) a nie wychodzenia z niej.
  • Odpowiedz
Tak k---a, wyjście z UE to marginalna sprawa i nie warto o tym mówić


@robert_blaszczykowski: Bo to jest marginalna sprawa. Nigdy żadnego wyjścia nie będzie. A te kretynizmy o rzekomym wyjściu z UE to chyba tylko idioci propagują. Trzeba być skrajnie n----------m, żeby myśleć, że jakaś partia wyprowadzi Polskę z EU.
  • Odpowiedz
no bo chyba mamy taką możliwość nie? Czy EU jest jak ZSRR, wieczna przyjazn, zakaz krytyki i nigdy nie zginie?


@mocarny_knur: no to dlaczego jak pyta się konfederata (Mentzen/Bosak a nie jakiś plankton czy nie taktowany poważnie przez poważnych ludzi Braun) o jasne zdanie na pytanie "wychodzimy na dzień dzisiejszy z UE czy nie?" to wije się jak jaszczurka zamiast prosto odpowiedzieć tak/nie? Jak im tak unia przeszkadza i n----------ą
  • Odpowiedz