Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że nasz merytoryczny marszałek ma takich kilka tanich, wyuczonych trików dobrego populisty, które stosuje w zasadzie w każdej rozmowie z dziennikarzem w dowolnych kontekstach, żeby nie wydało się, że tak naprawdę nie ma pojęcia na żaden temat:

"O tym coraz częściej mówi się w kuluarach poważnej polityki" - to ma sprawić wrażenie, że ktoś ważny na świecie rozmawia z Krzysztofem Bosakiem, co oczywiście jest bzdurą.

"O tym jednak w ogóle się nie mówi" - to najczęściej jest albo jakiś fake news albo rzecz o której powszechnie się mówi. Ten slogan najczęściej tworzy combo z poprzednim.

"Jeżeli to się potwierdzi, to jest skandal" - to się z jakiegoś powodu nigdy nie potwierdza.

"Rozmawiałem z ......... i opinie są różne" - tutaj można zmyślić kogokolwiek pod tezę. Generałowie, mleczarze, plantatorzy urugwajscy...

"Nie było na ten temat żadnej debaty w parlamencie" - to trik na wypadek, jak coś w Polsce Bosakowi się nie podoba (wszystko mu się nie podoba), ale za bardzo nie wie co z tym zrobić.

#polityka #sejm #bekazkonfederacji #konfederacja #bekazpisu
Amatorro - Zauważyłem, że nasz merytoryczny marszałek ma takich kilka tanich, wyuczon...

źródło: 000I8YQJCXQWAPOB-C324-F4

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amatorro: ja też zauważyłem że nasz merytoryczny premier ma kilka tanich l, wyuczonych trików. A ponadto jak ognia unika wywiadów w takich redakcjach jak RMF FM, tylko chodzi do TVN gdzie dziennikarz przed nim klęczy na wywiadach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Amatorro ja u Bosaka zauważyłem inną rzecz: jak ktoś go dociska to mówi, że dana kwestia nie ma większego znaczenia.
Przykład przy jednym z wywiadów, gdzie pytali o wyjście z UE a bosak, że to nie ma znaczenia, to temat zastępczy, zajmijmy się ważniejszymi sprawami. Tak k---a, wyjście z UE to marginalna sprawa i nie warto o tym mówić
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski: Ale ty nie kumasz tu wyrachowania u polityków? Bosak chodzi na wywiady do każdej stacji, czy do tvn, czy do republiki. Niektórzy politycy nie chodzą tam gdzie dostaną niewygodne pytania, albo będą mogli się skompromitować
  • Odpowiedz
@Xefirex Bosak chodzi, dostaje niewygodne pytania i na nie nie odpowiada. Zresztą pójscie premiera rządu do jakiegoś obszczymura pokroju Mazurka uznałbym za ujmę dla stanowiska
  • Odpowiedz
@tomekruslan tak, chodzi do każdej stacji a potem unika odpowiedzi właśnie przez takie zabiegi jak przedstawiłem. A potem na głównej z płomieniem są g---o znaleziska że ojej jakaś natarczywa dziennikarka dociskała Bosaka, skandal! No jak nie chce wprost odpowiedzieć albo omija temat to dociska

Bosak musi chodzić do każdej stacji bo zbiera sobie wyborców. A Tuska w takiej republice czy u Mazurka sobie nie wyobrażam i dobrze że tam nie chodzi
  • Odpowiedz
@grim_fandango aha, w takim razie nie było tematu. Lepiej nie mówić jakie poglądy ma się na ten temat bo jest to odległa perspektywa. O CPK albo atomie też lepiej było nie mówić 20 lat temu bo wtedy to była odległa perspektywa?
Bosak nie mówi o czymś nie dlatego, bo jest to odległa perspektywa tylko dlatego, że to dla niego temat niewygodny. No ale to trzeba chcieć zobaczyć 🙂
  • Odpowiedz
@grim_fandango oczywiście że jest temat członkostwa w UE, który jest poruszany w wielu rozmowach. A zainteresowanie pośrednio lub bezpośrednio jest szczególnie widoczne u konfy i dziwię się że tego nie widzisz i próbujesz to teraz rozmyć.

I tak jak przed 2004 była nagonka, żeby wejść do UE tak po ewentualnym przejęciu władzy przez konfederację (odpukać) byłaby nagonka na wyjście z UE
  • Odpowiedz
@Amatorro Bosak idzie wszędzie i nie sra w gacie, że ma iść udzielać wywiadów tam gdzie mu się nie podoba. Widziałem wiele jego wywiadów z różnymi prowadzącymi i gośćmi i ciężko znaleźć jakikolwiek, w którym by dał ciała. No i taka prawda. Można się zesrać, że napisał coś o głupiego o Bogu na Twitterze itp. W tym przypadku trzeba przyznać bez udawania, że niektóre wypowiedzi ściśle związane z wiarą nie są
  • Odpowiedz
"Rozmawiałem z ......... i opinie są różne"


@Amatorro: O to to to. Rozmawiał z wieloma osobami z wojska od najniższych do najwyższych rangą ale z kim konkretnie - nie wiadomo ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz