Wpis z mikrobloga

@methhod: Oni nie upadli przez wydanie niedoprecyzowanego Gothica 3.
Oni upadli, bo nie zrobili dobrej lokalizacji do Risena i nie wydali go na PS3, a mógł być ogromnym hitem.
Risen 2 nadrobił te zaległości ale miał dziwaczne lore i praktycznie zero powiązania z pierwszą częścią.

A trójka to był tak gigantyczny gniot pod względem optymalizacji, że stracili zaufanie większości fanów.
  • Odpowiedz
@L3gion:
Gothic wcale nie był bardziej drewniany niż taki Morrowind, to że nie stał się hitem, to dlatego że nie był zbytnio reklamowany w krajach anglosaskich, ale to nie znaczy że jest złą grą. Problem jest taki że nie ewoluowali i dalej klepali gry na to samo kopyto.

@Khor666:
Pierwszy Risen też był zajebisty
  • Odpowiedz
Na tamte czasy to byla topka gier action rpg i zadna nie miala podjazdu.


@maad: No ok, załóżmy że przez ten krótki okres "nie miała" (a to i tak tylko dlatego, że ktoś z cedepu wpadł na pomysł, żeby z dupy zrobić pełną polonizację xD)
Rok później miałeś Morrowinda, czyli mega otwarty świat, spójną fabułę i dziesiątki misji.
Co robi PB? I CYK GOTICZEK 2 TAKIE SAMO DREWNO JAK 1,
  • Odpowiedz
tak samo przyjemnie gra się dzisiaj co kilkanaście lat temu


@Wap30: 1024x768 upscalowane do 29uwhd gdzie wszystko jest rozmazane, sterowanie gorsze jak koparką bez przyuczenia. Daj pan spokój xD
  • Odpowiedz
@methhod szczerze mówiąc to myślałem że oni się już wcześniej zawinęli, skoro remake gothica robi inne studio. G1, G2, G3 to jedne z moich ulubionych gier, mimo że drewniane i niedorobione to nadal jedne z najlepszych gier w jakie grałem. Wszystkie Riseny i Elexy mam kupione na steamie ale nigdy ich nie tykałem, musiałbym w końcu kiedyś zagrać w nie ()
  • Odpowiedz
@methhod: Nigdy nie rozumiałem fenomenu Gothica. Miał swój klimacik, kreacja świata była fajnie zrobiona bo nie szli w stronę wielkiej pustki jak Morrowind tylko ciasnej ale upakowanej przestrzeni, co było zaletą w tamtych latach.
Niemniej, to jak ta gra była drętwa to mnie bolało wtedy, gdy była nowa.
Paskudna jak noc a do tego dubbing...
Rozumiem, że jest kultowy, ale #!$%@? mać, przecież to było tak obrzydliwie drętwe xD Dziś
  • Odpowiedz
  • 0
@methhod i dobrze każda ich gra wyglądała tak samo, wyglądala jak gówno, gejmplay też do dupy a i pod względem fabuły nic porywającego. Ile można klepać to samo i się dziwić że zyski coraz mniejsze
  • Odpowiedz
To i tak cud że ta firma istniała tyle lat, bo w sumie po Gothic 2 nie stworzyli nic wartego uwagi. Gothic 3 mógłby w sumie nigdy nie powstać. Z serii Risen w sumie tylko 1 część była dość udana, a i tak to był wręcz klon Gothica. A Elexy? To wymysł chorych fantazji
  • Odpowiedz
Polacy, gdy orientują się że ich gra z dzieciństwa co to w pamięci jest 11/10, na świecie była co najwyżej średniakiem i nikt po niej nie płacze. Wszystko co robiła Piranha było drewniane w #!$%@?. Zwyczajnie zapomnieli ewoluować.


@L3gion:
Nie była średniakiem tylko miała słabą dystrybucję poza Europą i marketing. W USA mało kto o niej słyszał, a na wschodzie to już zapomnij. No i kiepsko się wstrzelili, bo w
  • Odpowiedz
@L3gion no nie wszystko, początek mieli śliczny. Jak na tamte czasy Gothic 1 i 2 + noc króla były dla mnie świetne.

Ciekawe potworki, fajnie się grało w każdym obozie, lubiłem wrażenie magii, sporo postaci ( do dziś nazywam swoich nekromantów Xardas w innych grach xD), miło się expiło na spoko stworach. Mogłyby być bardziej spoczko itemy, ale ok. Gothic 2 był przyjemnie wypełniony, w większości miejsc coś się działo, różne
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: To to jest nic. Na GOL był chłop, który twierdził, że lasy w Gothiku są lepsze, niż w Wiedźminie 2 czy tam 3. Drugi z kolei twierdził, że Bethesda skopiowała sobie cykl dnia i nocy z Gothika, a trzeci, że Dark Soulsy to pikuś przy tych crapach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@methhod: Co tu dużo mówić, po Gothic 2 już nic dobrego nie zrobili. A i tak te gry broniły się głównie fabułą i dostępnością.
  • Odpowiedz
@ProtossTassadar tylko z tym cyklem dnia i nocy kojarzę. Właśnie miałem zawsze problem z społecznością konserwatywną Gothica z kijem w dupie, która strasznie idealizuje tę grę przez co nie można mieć negatywnych odczuć do tego arcydzieła. Na YT było widać to zjawisko, że jak ktoś zaczynał od Gothica to miał bonus na start, ale potem prawie nie możliwym było nagrywanie czegoś innego.
  • Odpowiedz