Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś z was studiował budownictwo na 2 stopniu będąc wcześniej na innym kierunku studiów inżynierskich ?
Skończyłem w tym roku inżynierkę z informatyki i zastanawiam się nad pójściem na studia magisterskie z budownictwa, w internecie wyczytałem że jest to jak najbardziej możliwe i będę posiadał identyczne uprawnienia względem osób po pełnym cyklu studiów budownictwa. Czy to tak działa ?
Wiem że AGH ma egzaminy wstępne dla takich osób, ktoś ma z tym jakieś doświadczenie ? Jak się przygotować i co wiedzieć ?

#studia #studbaza #budownictwo #agh #krakow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @TheOneWhoKnocks
Według tego artytkułu prawo pozwala na uzyskanie uprawnień projektowych i wykonawczych mając jedynie drugi stopień tych studiów.
Nie możliwe jest w tej sytuacji jedynie uzyskanie uprawnień w specjalności architektonicznej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim trzeba zapytać w izbie jeszcze. Ja bym tam przedzwonil
bo

*ukończenie studiów stopnia drugiego powinno wiązać się z uzyskaniem tytułu magister inżynier na kierunku odpowiednim lub pokrewnym dla danej specjalności uprawnień
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Najprościej pewnie się zorientować na uczelni, tam gdzie studiowałem możliwe było przejście na inny kierunek ale tylko w przypadku ukończenia inż. w zakresie kierunków pokrewnych(o dość zbieżnym zakresie przedmiotów). Imo budownictwo to nie jest jakiś szał, by zmieniać z IT xD
  • Odpowiedz
zastanawiam się nad pójściem na studia magisterskie z budownictwa


@mirko_anonim: tylko w jakim celu, inżynierów budownictwa jest nadmiar a co rok studia kończy kolejna duża grupa przez co zarobki są dość niskie w stosunku do włożonego wkładu w naukę
  • Odpowiedz