Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Piszę z anonima bo cóż, siła wyższa.

Dziewczyna z którą jestem od 3 miesięcy zrobiła cytologię. Wyszły jej zmiany w szyjce, dorobiła DNA HPV i wyszedł HPV 31, wysokoonoogenny.
Przyznała się że kiedyś (2/3 lata temu )też miała wątpliwy wynik i dodatni HPV, ale później jeden normalny i przestała kontrolować

Uprawialiśmy s--s w zabezpieczeniu, ale no s--s oralny też był. HPV powoduje też raka krtani i jamy ustnej.
Sypiamy ze sobą od miesiąca a ja dowiedziałem się o tym że kiedyś miała HPV dopiero teraz

Chodzę cały struty, mogła mi powiedzieć wcześniej. W głowie już mam wizję nowotworu krtani :/
Musiałem to z siebie wyrzucić. Nie wiem co z tym zrobić, z jednej strony czuję się lekko oszukany, bo jednak jak kiedyś miało się HPV to to może nawrócić i różowa powinna mnie o tym przed współżyciem poinformować że kiedyś taką sytuacja miała miejsce

#hpv #zwiazki #logikarozowychpaskow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim szacuje się, że w Polsce zakażenie hpv jest na poziomie ok 60-70%, więc skoro sypiacie od 3 miesięcy, a to nie była Twoja pierwsza, to równie dobrze Ty mogłeś zarazić ją, bo to że nie masz objawów nie oznacza że nie przenosisz. Czy któraś z byłych badała hpv? Bo badanie płynnej cytologii z bajerami do tanich nie należy, aw żadnych pakietach czy profilaktyce NFZ się nie zawiera, a w zwykłej
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 80% ludzi ma HPV. Matki nie szczepią dzieci i to efekt. Dbają żeby były środki wczesnoporonne i skrobanki, ale co do HPV to jesteśmy jak afrykański Zululand.
  • Odpowiedz
@A_R_P: tak, ojciec zabierze prawie dorosłą córkę do lekarza. A potem do ginekologa.

Nikt specjalnie nie paszczy żeby było to refundowane. Odrobinę temat cisną NGOsy, zwłaszcza kobiece, pozyskując środki i organizując akcje szczepienne. Bo seria szczepień jest dość droga. Podobnie jak pełen zakres badań na HPV.
  • Odpowiedz
@A_R_P ale szczepienia na hpv (obejmuje 3 dawki, komercyjnie coś ok.600 za dawkę prywatnie) ma jakikolwiek sens przed rozpoczęciem współżycia. Jeżeli jesteś już nosicielem, to nic to nie da. Niektóre miasta wzięły to na siebie i ruszyły ze szczepieniami dziewczynek w wieku 12 lat, potem włączyli dopiero też chłopców. W takiej Szwecji szczepienia wprowadzono jako obowiązkowe jakieś 30 lat temu i u nich hpv to jakiś margines, praktycznie zniwelowali nowotwory szyjki
  • Odpowiedz
@A_R_P: i brawo wy. Fryzjerkę i kosmetyczkę też ci tato dobierze? Co innego kogoś zawieźć, a co innego zaprowadzić do lekarza którego się zna i ma się zaufanie.
  • Odpowiedz
@A_R_P: nie, przed 30 odprowadzałem do zaprzyjaźnionej ginekolożki na pierwsze wizyty prawie wszystkie dziewczyny z którymi się prowadzałem. Myślałem że to się zmieniło przez 20 lat, ale kiedy okazało sie, że dziewczyna mojego starszego syna także NIGDY nie była u ginekologa, a uprawiała s--s od dobrych 4-5 lat, lekko opadły mi ręce.
  • Odpowiedz
@A_R_P użyłam skrótu myślowego - nie da Ci efektu profilaktycznego, więc nie uchroni Cię przed zakażeniem, które już masz. Więc można oceniać, czy przebieg będzie łagodniejszy, czy uchroni Cię przed rozwinięciem objawów, czy chorób wywołanych hpv. Ale nie uleczy Cię.
  • Odpowiedz
@kosmita aż nie wierzę że kobiety nie chodzą do ginekologów. Przecież wiele kobiet bierze antykoncepcję a przy tym trzeba się pokazać choć raz do roku w gabinecie. Pracując na UOP często z medycyny pracy zlecali różne dodatkowe badania jak cytologia, badania wzroku czy badanie słuchu. Chyba że to jakieś obozy pracy albo nikt nie pracuje na UOP nawet jednego dnia. Noi teraz te powszechne luxmedy czy chociażby można samemu sobie kupić
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: ja nie twierdzę że kobiety nie chodzą. Natomiast wiem, że wiele młodych dziewczyn, zwłaszcza przed pełnoletnością nie stosuje antykoncepcji hormonalnej i zwykle nigdy z rodzicem nie dotarły do ginekologa. I to nie jest jakaś patola, tylko Warszawa i w miarę normalne rodziny (choć osobiście uważam, że to rodziny debili, tylko dobrze się maskują).

Tyle jeśli chodzi o młode dziewczyny. Z kobietami i ich świadomością bywa różnie. Przez całe życie
  • Odpowiedz
Dziewczyna z którą jestem od 3 miesięcy

Sypiamy ze sobą od miesiąca


1. Po co to sobie robicie?
2. Nie wiesz, że przed rozpoczęciem robi się badania, a nie po?

W
  • Odpowiedz