Wpis z mikrobloga

Niektórzy ludzie są odrealnieni. Wystawiłem ogłoszenie na przejazd Berlin - Żywiec przez m.in. Katowice. Na odcinku Berlin - Katowice cena 90 zł za osobę (do Żywca 110).

Pisze do mnie pani, że z chce z partnerem dostać się na lotnisko Katowice-Pyrzowice z Berlina i czy jest taka możliwość aby ich podwieźć. To odpisuję, że oprócz kwoty 2 x 90 zł, proszę dopłacić kolejne 90 zł i będzie git. A ona odpisała, że myślała, że może ewentualnie dopłacić 10 albo 20 zł, i że może mi dać w ramach dopłaty banknot 10 euro (czyli ok. 42,5 zł).
To jej odpowiedziałem, że to mi się zupełnie nie kalkuluje, bo to lotnisko nie jest ani w samych Katowicach, ani nawet nie graniczy z Katowicami, tylko jest 30 km od centrum Katowic, 25 km poza jego granicami i 32 km od punktu wsiadkowo-wysiadkowego, który zaznaczyłem na aplikacji. I dla mnie droga wydłuża się o dobre 50 km (wydłużyłaby się o 40 km, gdyby droga przez 40 / 94 przez Pyskowice była otwarta, ale jest ona w remoncie), bo muszę przy Gliwicach zjechać A4, by drogami krajowymi 88 i 78 dostać się do A1 i jechać na północ, a potem wrócić z tej północy na Katowice i dalej do Bielska-Białej.
To ona jeszcze napisała, że przecież mam zaznaczone jako przystanek Katowice, to i lotnisko katowickie powinno być objęte moim przejazdem. To jej opisałem, że mam konkretne miejsce zaznaczone w Katowicach (ul. Mikołowska) i nie mam obowiązku dojeżdżać gdzieś poza to miejsce bez ewentualnego wcześniejszego dogadania się*, oraz, że nie jestem taxówką tylko jadę prywatnie i okazjonalnie mogę kogoś zabrać po drodze. To jeszcze na koniec zaproponowała mi 45 zł, a jak nie to, że dojedzie sobie pociągiem; to jak zwykle mam w zwyczaju odpisywać na każdą wiadomość i zapytanie, to tym razem już nawet jej nie odpisałem.

*Czasami się dogaduję. Np. jechałem jakiś czas temu ze Szczecina do Warszawy. Przejazd za 90. Jako punkt wysiadkowy zaznaczyłem dworzec Warszawa Zachodnia. Pani grzecznie zapytała się, czy przypadkiem mógłbym ją za dobrą dodatkową dopłatą podwieźć do Warszawy-Wesołej i dopłaci dodatkowe 90 zł. W ten dzień nic szczególnego nie miałem do roboty (biznes umówiony na kolejny dzień), więc się zgodziłem. A na koniec przy wysiadaniu wyciągnęła banknot 200 i powiedziała, że reszty nie trzeba.

P.S. Ostatecznie trafił mi się komplet (3 pasażerów, nie zabieram 4) na 98% trasy. Najpierw z Berlina do Wrocławia 3 x 65 zł, a następnie kolejni z Wrocławia do Bielska-Białej 3 x 40 zł. Łącznie zaoszczędziłem więc i tak 315 zł bez objeżdżania gdzieś 50 km, spalenia dodatkowych 3 litrów gazu i wydłużania czasu podróży o około 45 minut. Mało tego, wiedząc, że mam komplet i nikt nie wsiądzie / wysiądzie w Katowicach, to przy Gliwicach odbiłem drogą 44 bezpośrednio na Tychy, tym samym skracając trasę do Bielsko-Białej i Żywca o 10 km.

#podroze #podrozujzwykopem #blablacar #taxi #pociagi #polskiedrogi #katowice #pyrzowice #slask #lotnisko #samoloty #lotnictwo #zalesie #oszczedzanie
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Ytaremtubyl: No ja jechałem z Berlina (do Żywca), a nie z samych Katowic? W Katowicach poza hipotetycznym wsadzeniem / wysadzeniem pasażerów nie miałem nic do zrobienia (i zresztą ostatecznie nie przejechałem przez Katowice, po tym jak uzbierał mi się komplet pasażerów z Wrocławia do Bielska-Białej - z Gliwic odbiłem na Tychy).
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ja nigdy nie miałem taki skali anulacji. Wkurza mnie za to zakres cen jaki jest podawany, bo oni jakby nie zauważyli inflacji i wzrostu cen paliwa przez wojnę. Kiedyś do radomia zabierałem ludzi za 10zł, potem za 12zł. Jeździłem 2.5l e36 palącym około 8.5-9 litró na setkę za około 50zł. Dzisiaj to już tylko 60zł, ale 2 lata temu to i po 75zł mnie tak podróż wychodziło - sugerowana
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: No tak, ale w tej sugerowanej cenie 14 zł to chyba powinieneś mieć komplet. Więc 3 x 14 zł = 42 zł. Więc podróżni dokładają się Ci do większości kosztu przejazdu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Czekolatka: Nie, jakby byli pasażerowie np. z Wrocławia, to do samych Katowic byłoby 25 zł od osoby. Ale za dojazd na lotnisko Pyrzowice również byłoby 90 zł dopłaty (nie od osoby, bez względu na liczbę osób tam zmierzających).
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: Cóż Ci mogę zaproponować przyjacielu? Chyba wymianę auta na Skodę Fabię 1.0 MPI zasilaną lpg. Za te 42 zł co uzbierasz od pasażerów na trasie Warszawa - Radom, nie tylko pokryje Ci się koszt przejazdu tego odcinka, ale jeszcze dojedziesz na tych 42 zł z Warszawy dalej do Jędrzejowa lub do obrzeży Tarnobrzegu.

Co do kwoty 14 zł, to abyś miał porównanie, to po rejonach gdzie ja częściej jeżdżę,
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz a może kup busa? Wtedy jeździłbys mając na przykład 8 miejsc do obsadzenia ludźmi? Do multipli wchodzi na przykład 6 osób a to już biorąc 90 za osobę 560zł. Do tego auto można zagazować żeby mniej spaliło i side business jak znalazł. A gdy nie będziesz miał żadnych zaplanowanych wyjazdów służbowych to możesz zatrudnić kogoś z Ukrainy na pół etatu żeby dorabiał do interesu na uberze- czysty zysk ( ͡
  • Odpowiedz
nie tylko pokryje Ci się koszt przejazdu tego odcinka


@Adamfabiarz: Moją godność i zdrowie cenię wyżej (σ ͜ʖσ)

Ja chyba daję cene 18zł, bo to dla mnie jest niepoważne. Ty masz ultra-tanie w spalaniu auto, więc jesteś wyjątkiem. Ja też nie jeżdżę v8 tylko hothatchem i moje podwyższone spalanie przy 160 biorę na klatę, ale jakbym jechał wolniej to i
  • Odpowiedz
  • 0
@asdfqwerty123
Przez chwilę się nad tym zastanawiałem i wzięciem np. 7-os. Kodiaqa / Caddy / Joggera. Ale zgłębiłem temat i wiem, że jak BlaBla wychwyci, że regularnie zabierasz 5+ pasażerów i jeździsz bardzo często, to szybko zbanują z platformy (i ten ich ban w sumie ma sens, bo to platforma dla prywatnych przejazdów okazjonalnych, a nie czysto zarobkowych, co już podlega innym przepisom, opodatkowaniu, itd.; a także byłoby nieuczciwą konkurencją dla
Adamfabiarz - @asdfqwerty123 
Przez chwilę się nad tym zastanawiałem i wzięciem np. 7...

źródło: fabia detal

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod:

Ty masz ultra-tanie w spalaniu auto, więc jesteś wyjątkiem.


To prawda. Miałem niedawno przejazd Świnoujście - Przemyśl i drogę powrotną Przemyśl - Szczecin. W obie strony na odcinku Szczecin - Rzeszów miałem cały czas komplet (choć zdarzyło się po drodze, że ktoś wysiadł, ale na jego / jej miejscu wsiadał od razu ktoś inny) i pojedyncze osoby między Świnoujściem - Szczecinem i Przemyślem -
  • Odpowiedz
No nie chodziło mi o to by brać przystanek w Grójcu poważniej, tylko aby podwyższyć sobie odcinek Warszawa - Radom przez stworzenie 2 odcinków (wtedy algorytm pozwala na podwyższenie ceny niż względem 1 odcinka).


@Adamfabiarz: Okej, a to nie wiedziałem. Tzn mnie limit wystarcza bo po prostu maksuję zakres i wtedy mi styka tylko ewidentnie widać, że inni ludzie się sugerują tym oznaczeniem i wystawiają zbyt tanie przejazdy.

Oki. Ja
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod:

Na szczęście w blabla masz też jakieś autobusy to od razu widać jakie tam są chore ceny xD


Zależy gdzie. Na południu Polski tymi autobusami z Krakowa do Wrocławia można przejechać za 40 zł, albo z Katowic do Wrocławia za 25 zł. Tym razem jadąc z Berlina dałem przystanek na obrzeżach Wrocławia (Partynice), i udało mi się wjechać i wyjechać w pół godziny. Jednakże najczęściej nawet nie zaznaczam Wrocławia,
  • Odpowiedz