Wpis z mikrobloga

@Shatter: co ma za znaczenie czy blok czy nie blok, dobre audio nie oznacza, że ma więcej bassu i jest głośniejsze xD tak, róznica jest kolosalna, i usłyszy to nawet dziecko po kilku sekundach.
  • Odpowiedz
@Roszp: Ja uwielbiam jak w sklepach RTV nabierają ludzi na lepsze kable HDMI ze złotymi końcówkami. Raz obsługa tłumaczyła mi, że: "oni testowali te kable i na tych droższych kablach obraz dużo lepszej kolory". Jak ich zapytałem czym się różni standard 1.4 od 2.0 i 2.1 i jak to się ma do transferu cyfrowego, bo kabel HDMI nie jest kablem analogowym, to widziałem strach i przerażenie w ich oczach :)
  • Odpowiedz
@aett różnica jest taka, że jak masz słabą akustyke pomieszczenia, to detal odgrywa coraz mniejszą rolę.

No i napisałem Ci, daj sobie poprzeczkę na poziomie 10k, jak to się ma do kupowania samego okablowania za czterocyfrowe kwoty?
  • Odpowiedz
@Shatter: słaba akustyka nadal nie zmienia tego, że takie dwa systemy będą grały zupełnie, zupełnie inaczej

No i napisałem Ci, daj sobie poprzeczkę na poziomie 10k, jak to się ma do kupowania samego okablowania za czterocyfrowe kwoty?


no to w zasadzie potwierdzasz to o czym mówię, w tej wypokowej #!$%@? w audiofilii doszliście do absurdu xd
  • Odpowiedz
@Roszp: prawdziwy audiofil zaczyna od pociągnięcia kabli z unobtainium zaplecionych w izolację z antymaterii prosto z najbliższej elektrowni zimnofuzyjnej bezpośrednio do jego domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
z kablem LAN to szczera prawda, jakość danych rośnie razem z jego klasą


@enron: no tak tylko że potem wchodzisz na wykop i kabel zamienia się w najtańszy chiński gównolit po tym jak przepłyną po nim pakiety #!$%@? ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: ta różnica nie wynika z bitrate czy próbkowania, ale z innej realizacji wydań high res ;). Robiłem kiedyś takie testy nawet, że pobrałem takie wydanie, przekonwertowałem do 44.1/16 i brzmiało dalej lepiej niż wydanie 44.1/16 haha
  • Odpowiedz
@Roszp: to niesamowite, że można być skrajnym debilem i mieć tak olbrzymie pieniądze na pielęgnowanie swojego skrajnego debilizmu. I te przymiotniki, które nie mają zastosowania przy opisie wrazen z odsłuchu dźwięku xD "jasność audio, głębokość sceny" xDDDD Coś czuję, że każdy lub prawie każdy z nich rozumie to inaczej, gdy opisuje swoje urojenia, ale wszyscy z nich myślą, że chodzi im o to samo xD
  • Odpowiedz
@Shatter: napisałeś, że ludzie w bloku nie będą w stanie odróżnić sprzętu za 3 i 10k, że takie coś to już chory audiofilizm i do tego się odniosłem, że to absurd. teraz odwracasz kota ogonem xD
  • Odpowiedz
"DUPA" pojawia się słowo "POŚLADKI".

@enron: dowód na to, że przy kablu CAT8 odbiór jest wyraźnie łagodniejszy, pozbawiony brutaluzmu


@Persil_w_gelu: scena jest szlachetniejsza ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@rosz: widac tu pewna prawidlowosc, ze tym lepiej brzmi im wiecej czasu poswiecono na dlubanie oraz proporcjonalnie do ceny materialow (nie wazne czy chodzi o sciezki na pcb czy galke od glosnosci). Niedopuszczalnym emocjonalnie i wizerunkowo byloby przeciez zeby poswiecony czas byl stracony bo zabiegi nic nie wniosly a sluchanie z tannszego zestawy jak powszechnie wiadomo nie daje takoej satysfakcji jak wtedy, gdy wszystko ocieka złotem, rodem i marmurem. Audiofile
  • Odpowiedz