Wpis z mikrobloga

@Roszp: od dawna wiadomo, że audiofile są poza prawami fizyki. Przewody przewodzące prąd lepiej w jedną stronę. Złote końcówki światłowodów. Kable patchkord za 20000 zł (w studio nagraniowym są po 20 zł). Złote bezpieczniki, specjalne kable zasilające, nie ważne że w bloku zwykła instalacja elektryczna, ale złoty bezpiecznik zmienia prąd.
  • Odpowiedz
@Roszp: mój ulubiony wstaw tu (słuchawki/kolumny/dac) za 5000zł? To nie może zagrać, kup kiedyś słuchawki niebudżetowe.
  • Odpowiedz
@Roszp z kablem LAN to szczera prawda, jakość danych rośnie razem z jego klasą. Przy CAT8 nawet w pliku Worda zamiast "DUPA" pojawia się słowo "POŚLADKI".
  • Odpowiedz
@Roszp: będąc dość sensownym lajkonikiem w zakresie audio, dopiero niedawno dowiedzialem się że kbps w mp3 to często nie jest prawdziwe wskazania. A zaczęło się od wątpliwości przy pobieraniu mp3 z youtuba, gdzie jakaś strona pozwalała na pobranie pliku z 320 kbps...
CherryJerry - @Roszp: będąc dość sensownym lajkonikiem w zakresie audio, dopiero nied...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: ten sam utwór? Z jednego źrodla konwertowany? Bo teraz jest robiony do d... mastering. Wszystko podbite i spłaszczone. Byle było głośniej. Jak posluchać nawet nagrań polskich z lat 80 to slychać różnicę. Dynamika nie istnieje.
  • Odpowiedz
w bloku zwykła instalacja elektryczna


@Rasteris: Dodaj że większość instalacji w starych blokach to kruszejące aluminium, jak to ma się do złota to niepojęte. No chyba że weźmiemy za wykładnik pierwszą literę symbolu atomowego.
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: był taki czas, że aluminium było droższe od złota. Nie pamiętam, który władca urządzil przyjęcie. Dla najznamienitszych gości były aluminiowe sztućce, reszta zwykłymi srebrnymi i złotymi jadła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
od dawna wiadomo, że audiofile są poza prawami fizyk


@Rasteris: nie nadąrzasz kolego, teraz są w fizyce kwantowej. Każdy nowy producent już wypuścił coś "kwantowego", ostatnio czytałem o naklejkach na kable które kwantowo poprawiają jakość ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Roszp: Miałem ten etap, szukałem błądziłem kupowałem jakieś #!$%@? dac, kabelki i koniec końców przestałem dawać jbanie o to. Słucham teraz wyłącznie bezprzewodowo i ciszę się wygodą. Zwłaszcza że współczesne standardy przesyłania dźwięku po bluetooth robią co mają robić. Nie po to sztab inżynierów kminił aby jeszcze więcej danych przesłać po powietrzu aby jakiś Mirek z Podlasia kwestionował ich pracę.
  • Odpowiedz
@Roszp: No ale akurat różnicę między "hi-res audio", a mp3 128 kbs to nawet głuchy bezdomny by usłyszał. To nie jest jakieś kurła voodoo. Już nawet jak puścisz sobie ten sam kawałek przez Haulix, a później np. na YouTube, to różnica jest kolosalna.
  • Odpowiedz
  • 5
No ale akurat różnicę między "hi-res audio", a mp3 128 kbs to nawet głuchy bezdomny by usłyszał. To nie jest jakieś kurła voodoo. Już nawet jak puścisz sobie ten sam kawałek przez Haulix, a później np. na YouTube, to różnica jest kolosalna.


@Chidder: Jeśli wiesz, które jest które to być może nawet ten głuchy bezdomny usłyszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tymczasem ślepe testy – ale takie
  • Odpowiedz
@Roszp kupiłem kable takie lepsze za 100PLN za metr z końcówkami i wydaje mi się jakość się poprawiła w stosunku do takich zwykłych gównianych głośnikowych. Ech. Zostałem audiovoodoo.
  • Odpowiedz