Wpis z mikrobloga

#ksiazki #tworczoscwlasna #kiciochpyta

Napisałem i wydałem książkę. Rok temu chyba już. W sumie kupili znajomi i parę osób z internetu - ale tu musiałem dosłownie dopłacać do każdej sztuki.

Mam drugą w trakcie pisania. W sumie od jesieni stoi, ale no mniejsza. Napisałem dzisiaj do Cogito. Może zechcą wydawać w formie artykułów. Dla mnie byłaby to fajna opcja.

Macie jeszcze jakieś pomysły, co z tym zrobić?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WolvvloW: hej jaki $$ wydałeś? Ja w grudniu 2022 wydałem swoją (własnym sumptem), łącznie 1624 sztuki, pond 90 procent sprzedane. Daj znać jak to u Ciebie wyglądało. Obecnie kończę pisać materiał do drugiej książki, teraz działam już w fajnym wydawnictwem.
  • Odpowiedz
@WolvvloW: Ebooki. Na amazonie jest mnóstwo ofert z ebookami za free jako forma promocji autora i jego najnowszej/najnowszych książek już płatnych. Ale dla zdobycia jakiejś rozpoznawalności i ocen możesz wrzucać każdą za free (wyjdzie taniej niż dopłacanie do druku :P )
  • Odpowiedz
@WolvvloW: Plus youtube i wrzucenie książek jako audiobooków. Jeśli masz głos, to możesz sam czytać. Jeśli nie, to może jakieś AI z naturalnie brzmiącym głosem. Plus, jeśli już będą pliki audio, to można też sprawdzić opcję podcasty i wrzucać w odcinkach na popularne platformy jak spotify
  • Odpowiedz
@WolvvloW: 2k 100 sztuk, prześlij na priv tytuł. 2k to są relatywnie małe pieniądze, wychodzi 20 zł za sztukę. To naprawdę "fajny" koszt, ja dałem a sam druk 92 000 :)
  • Odpowiedz
@galo86: @WolvvloW jak to jest, że obaj piszecie książki, piszecie w dyskusji o pisaniu książek, a jednocześnie ani jednego słowa tytułu albo link do nich. Wydaje mi się, że to jedna z podstaw promowania własnej twórczości, że gdy już się ma okazje do jej pokazania nowym potencjalnym odbiorcom, to się z tej okazji korzysta.

-Jeśli promowałeś swoją pierwszą książkę tak skrycie jak w tym wątku, to się nie dziwię,
  • Odpowiedz
  • 1
@Spojler22: wrzucam surowy początek pierwszego rozdziału drugiej ksiązki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego alpaki nie marzną?

A dlaczego akurat alpaki? Po pierwsze to całkiem sympatyczne kulki futra na czterech racicz.. A no właśnie nie na raciczkach, mimo że należą do parzystokopytnych (jak np. walenie), a na pazurkach z poduszkami. Takimi miękkimi - coś jak u psa. Ale nie o tym teraz. Po drugie to taka mała
  • Odpowiedz
@WolvvloW: Skoro ta książka to zbiór różnych ciekawostek z wielu dziedzin, to możesz pod własnym tagiem dokonywać na wypoku wpisów z podobnymi ciekawostkami (zakładam że w materiałach do książki miałeś tego więcej i część się nie dostała do ostatecznej wersji) przeplatając je co jakiś czas również ciekawostkami z książki i pod tymi wpisami umieszczać link do książki informujący, że w niej znajduje się znacznie więcej podobnych ciekawostek oraz rozwinięcie niektórych
  • Odpowiedz
@Spojler22: dobry komentarz ale ja nie mam ciśnienia na sprzedaż książki :) a na wykopie już latała i było rozdajo ;) ale zapraszam Warszawskie przedwojenne restauracje, bary i kawiarnie. Kronika. :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Spojler22: no właśnie to nie jest zbiór ciekawostek, co za każdym razem podkreślam i jakoś nikt tego nie jest w stanie załapać ||

to jest droga poszukiwania, rozwijanie tematu, drążenie... no jak w tych memach o wikipedii, że się nagle łapiesz o czytaniu o 3 w nocy o jakimś dziwnym zjawisku
  • Odpowiedz